Новини » Світ Читать эту новость на русском

#TetrisChallenge: Як звичайні рятувальники стали відомими на весь світ

Фото із соцмереж

В усьому світі та в Україні зокрема щодня набирає популярності новий флешмоб - Tetris Challenge. Після того, як працівники рятувальних служб започаткували особливий формат фотографій для соцмереж, користувачі з усього світу не припиняють ділитися своїми варіантами незвичайних світлин.

Які правила мають виконати учасники акції, і до чого тут Тетріс? Розповідаємо все про новий інтернет-флешмоб і показуємо його найоригінальніших учасників.

У чому суть флешмобу?

Суть всесвітнього флешмобу Tetris Challenge полягає в тому, що працівники всіх можливих служб допомоги в екстрених ситуаціях (поліція, «швидка» допомога, пожежні служби, служби порятунку тощо) виставляють автомобілі, розкладають біля них свій робочий інвентар, спеціальний одяг або будь-які речі, що мають відношення до їх служби, та поруч цього самі приймають горизонтальне положення, тобто лягають на землю чи іншу поверхню.

Предмети, люди, автомобілі - як розташувати все на фото аби утворилась єдина композиція? Розміщення людей і предметів на світлинах флешмобу має характерну особливість: вони мають бути складені паралельно один до одного та формувати прямі кути; таким чином об’єкти утворюють прямокутник або квадрат.

Потім таку композицію,  що має назву «ноллинг» (knolling), фотографують зверху і викладають у соцмережі з хештегом #TetrisChallenge.

Така назва флешмобу походить від візуальної схожості об’єктів на фотографіях із фігурками у популярній колись відеогрі «Тетріс».

«Швидка» допомога в Нідерландах«Швидка» допомога в Нідерландах

Пожежна служба в ІталіїПожежна служба в Італії

Поліція на ТайваніПоліція на Тайвані

Як з’явився Tetris Challenge?

Найпершими, хто поділився фотографією людей і предметів, складених на поверхні паралельно один до іншого, були працівники поліції Нової Зеландії. Це фото з’явилося на їх сторінці у Twitter ще минулого листопада: 

Але сам флешмоб почався значно пізніше: 1 вересня швейцарські поліцейські з Цюриху опублікували фото на своїй сторінці у Facebook, на якому їх автомобіль, робочий інвентар, а також вони самі були зображені таким же чином, як і  новозеландські поліцейські. Своє фото вони підписали так:

"Якщо комусь цікаво, що завжди знаходиться в службовому автомобілі патрульної поліції."

 

Автори фото не могли й підозрювати, що започаткують настільки масштабний флешмоб. Вони не підписували його хештегом #TetrisChallenge, але протягом наступних тижнів усі соцмережі були переповнені найрізноманітнішими зображеннями, їх всіх об'єднувала схожа форма та зміст.

Поліція Тайчжуня

"Швидка" у Роттердамі

Кабельні мережі Мінська

Слідом за рятувальними службами, поліцією та медичною допомогою, брати участь у флешмобі почали представники й інших професій. Таке фото зробили збройні сили Угорщини:

Хірурги з Амстердаму

 

А цим фото поділилась нідерландська авіакомпанія Transavia:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Transavia (@transavia)

 

Ветеринари з Гонконгу

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от SPCA Hong Kong (@spcahk)

 

Згодом флешмоб почали підтримувати взагалі всі бажаючі. Музиканти тайванського арт-центру зробили такий "натюрморт":

Цю світлину зробив молодий кухар з Торонто:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Jerome Sung (@jeromesung)

 

Філія компанії Canon в Туреччині не залишилась у стороні:

Не тільки люди, а навіть і коти беруть участь у #TetrisChallenge:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Meowed by 9GAG (@meowed)

 

Українці активно підтримують флешмоб

Наші рятувальники не залишилися осторонь. Ось так бачать себе зверху працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернополі:

 

Бійці Нацгвардії на Галичині отримали естафету від тернопільчан. Ось що вийшло у них:

 
Ясравою світлиною поділилися дівчата з бібліотеки Сумського університету:
Українці не відстають - нашою країною флешмоб поширюється стрімкими темпами, а його учасники дивують соцмережі не гірше, ніж будь-хто у світі. Автомобільна компанія Volvo в Україні приєдналася до інших учасників і зробила це дуже вишукано:

Хто може бути кращим за наших дівчат? Ось так яскраво підтримала TetrisChallenge молода майстриня манікюру з Донеччини:

Ось так мати однієї школярки вирішила долучитися до всесвітнього захоплення робити фото в стилі "тетрісу":

Долучайтеся до флешмобу і ви - робіть свої світлини, підписуйте їх хештегом #TetrisChallenge і відмічайте нас на своїх фотографіях в Instagram.

Loading...