live

Понад 90 тисяч дітей, які мають біологічних батьків, проживають в інтернатах, – Кулеба

Микола Кулеба. Фото УНІАН

В Україні понад 90 тисяч дітей, які мають біологічних батьків, проживають в інтернатних закладах.

Про це заявив уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє пресслужба глави держави.

«Нині понад 20 тисяч дітей проживають в українських сім’ях усиновлювачів. Я дякую кожній родині, яка прийняла дитину-сироту і зробила її щасливою», – зазначив Микола Кулеба.

Загалом в Україні близько 65 тисяч дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проживають у сімейних формах виховання. Це опіка та піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Понад шість тисяч дітей залишаються в інтернатних закладах. Частина дітей втратила статус через усиновлення.

Понад 90 тисяч дітей, які мають біологічних батьків, проживають в інтернатних закладах.

«Ці діти – так звані соціальні сироти, хоч, відповідно до законодавства, такого поняття немає. Але статистика свідчить, що велика кількість дітей, які живуть в інтернатах, не мають достатнього спілкування, турботи та догляду з боку їхніх батьків. Ці діти – заручники системи. Фактично вони є сиротами, але не можуть бути усиновлені через відсутність статусу дитини-сироти. А інтернат не зацікавлений у наданні цього статусу дитині. Адже тоді вона може бути влаштована в сім’ю, і заклад втратить свій «ресурс», на який отримує гроші», – розповів уповноважений Президента з прав дитини.

Зі свого боку міністр соціальної політики Юлія Соколовська зауважила, що на інтернатну систему виділяється багато коштів, але вона не є ефективною.

«Ми маємо відійти від фінансування інтернатів і перейти до допомоги родині, щоб дитина залишалася в сім’ї», – підкреслила вона.

У 2018 році в Україні 1358 дітей було усиновлено українцями, а 372 – іноземцями. Понад 1500 кандидатів в усиновлювачі сьогодні перебувають у черзі.

«Така ситуація пояснюється тим, що більшість усиновлювачів хочуть здорову дитину до п’яти років. А таких дітей небагато. Більшість із шести тисяч дітей, які перебувають в інтернатних закладах, – це саме діти, старші п’яти років, які мають інвалідність, мають братів та сестер», – пояснив Микола Кулеба.

«Система усиновлення в Україні потребує змін. Це питання скасування таємниці усиновлення, підтримки родини, надання статусу дітям. Держава має впровадити необхідні зміни задля забезпечення права кожної дитини виховуватися в сім’ї», – підсумував Микола Кулеба.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що підтримує заміну інтернатної форми виховання на сімейну.


Реклама

Бажаєте, щоб ваша дитина добре відпочила та повчилась чомусь корисному? Пропонуємо відправити її до дитячого табіру у Карпати. Більш детальну інформацію ви зможете отримати тут childcamp.com.ua. Обирайте для вашої дитини найкраще.

Loading...
Loading...
Loading...