Нардеп Соболєв анонсував розробку механізму, як зробити санкції проти РФ дієвими

ZIK

Нині розсилаємо персональні запрошення і проводимо зустрічі для того, щоб на початку листопада на базі Києва голови і заступники голів делегацій у ПАРЄ мали можливість виробити єдину позицію і механізм, як зробити дієвими санкції проти РФ.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час прямого включення із кулуарів під час сесії ПАРЄ у Страсбурзі заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Сергій Соболєв.

Нардеп наголосив, що уже п’ять країн Балтійсько-Чорноморського регіону підтримали позицію України у ПАРЄ: «Підписали спільну заяву про те, що вони відмовляються брати участь, фактично, бойкотують проведення так званого відзначення 70-річчя цієї організації, бо на жаль, нічим похвалитися».

Сергій Соболєв акцентував, що українська делегація не проти повернення російської делегації до ПАРЄ і навіть навпаки, за таке рішення, проте за злочини на міжнародній арені, наголосив парламентар, країна-агресор повинна нести відповідальність. Зокрема, проти неї мають бути застосовані санкції, сказав Сергій Соболєв.

«Тому ми вважаємо, що, на жаль, ПАРЄ ухвалила рішення, за що ми не голосували, і не лише ми, а достатньо багато делегацій, щоб повернути російську делегацію без будь-яких обмежень. Оце і є ключова проблема, яка розколола Парламентську асамблею», – заявив Сергій Соболєв.

Нардеп продовжив, що представників країн-підписантів – Естонії, Латвії, Литви, Грузії запросили до України. Окрім того, звернулися і до інших країн, які підтримували позицію України на попередніх сесіях ПАРЄ і зараз (зокрема, до Польщі, Великої Британії, Швеції, Данії та інших).

«Тобто ми такі персональні запрошення розсилаємо, проводимо персональні зустрічі для того, щоб на початку листопада на базі Києва голови і заступники голів делегацій у ПАРЄ… мали можливість виробити єдину позицію і механізм. У чому він полягає: це, без сумніву, як зробити дієвими санкції, навіть ті, які залишилися. Їх немало. Це і позбавлення права доповіді, і позбавлення права займати керівні посади у ПАРЄ та дуже багато інших санкцій. Але, на жаль, вони є недієві. Щоб їх ввести, треба дуже складний механізм… Нашим завданням буде напрацювати ці речі», – зазначив Сергій Соболєв.

Як повідомляли, 30 вересня у Страсбурзі розпочалася осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Проте українська делегація не братиме участь через повернення Російської Федерації.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Моріс Паск'є висловила жаль з приводу неподання повноважень для роботи на осінній сесії постійної делегації Верховної Ради України.

Loading...