Новини » Політика 1 жовтня, 2019, 10:58
На жаль, ми не житимемо краще, – нардеп розповів, чого очікувати від урядових ініціатив
ZIK
ZIK

У запропонованому урядом бюджеті України на 2020 рік мінімальна пенсія зросте лише на 74 гривні, тоді як витрати на субсидії за житлово-комунальні послуги знизяться на 8 мільярдів гривень. У своїй стратегії уряд орієнтує економіку країни тільки на сировинну модель, ігноруючи промисловий сектор та науку.

Про це у коментарі журналістам телеканалу ZIK розповів народний депутат України від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Колтунович.

Він переконаний: у планах уряду немає жодної конкретної цифри та жодних розрахунків.

«Те, що ми почули – про 40% зростання ВВП, 50 мільярдів доларів інвестицій і двократне зростання експорту, ми розуміємо, що це притягнене зі стелі», – зазначив Колтунович.

Він наголосив: усе це не відповідає реальному стану справ та ситуації, що зараз відбувається в країні.

«Там взагалі відсутнє слово «промисловість», немає таких речей, як наука, інноваційне виробництво і так далі. Влада бачить виключно сировинно орієнтовану економіку України. Натомість промислових та високотехнологічних секторів немає»,– зауважив нардеп.

До того ж 50 мільярдів іноземних інвестицій – надто фантастична цифра для України.

«Минулого року ми отримали трохи більше ніж 2 мільярди доларів. Це у 25 разів менше того, що запланував уряд, хай навіть і на кілька років», – підкреслив Колтунович.

До того ж, за його словами, навіть, якщо буде дуже сприятлива кон'юнктура і ріст ВВП таки сягне 40%, ми отримаємо показники 2013 року.

«Тому, на жаль, ми не станемо жити краще», – підкреслив депутат.

Водночас, він зазначив: запропонований проєкт бюджету свідчить про те, що мінімальна пенсія зросте всього на 74 гривні, а обсяг субсидій, що виділяються на оплату житлово-комунальних послуг, значно зменшиться – з 55 мільярдів до 47 мільярдів.

«Коли нам розповідають, що це не відобразиться на людях, хочу сказати, що позаминулого року 8,8 млн домогосподарств або сімей отримали субсидії, у минулому – уже 6,5 млн. У цьому – 3,1 млн», – підкреслив Колтунович.

Як повідомлялось, раніше народний депутат України, співголова фракції «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко заявив, що проєкт бюджету, запропонований нинішнім парламентом, практично нічим не відрізняється від того, що пропонував попередній Кабмін. Продовжується будівництво поліцейської держави, натомість скорочуються соціальні виплати і ігнорується держпідтримка вугільної галузі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-19 08:48 :10