​На Тернопільщині планують створити музей-скансен черняхівської культури

Байковецька об'єднана територіальна громада Тернопільської області починає реалізувати проєкт музею-скансену черняхівської культури.

Про це повідомляє пресслужба Тернопільському Центрі розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD  з Європою".

Згідно з повідомленням, нещодавно відбулась пресконференція стосовно реалізації проєкту Байковецької ОТГ "Створення музею-скансену черняхівської культури. Перші кроки", який виграв конкурс Мінкульту "Малі міста – великі враження". 

Як зазначається, реалізація проєкту створення музею розпочнеться з Міжнародного форуму археологів запланованого на 9-11 жовтня. 

Слід зауважити, що село Чернелів-Руський Тернопільського району відоме нині в наукових колах в усьому світі завдяки легенді української археології Ігорю Ґереті.  Він відкрив поховання, що фактично є найбільшим об’єктом розкопок черняхівської культури –  поховання готів, котрі колись населяли величезні території Європи. 

На місці поховання планують звести музей-скансен черняхівської культури. Для майбутньої експозиції ще у 1990-х роках було законсервовано близько 20 найбільш придатних для показу захоронень, зокрема і два так званих "князівських". Загалом, було розкопано 300 поховань. І це ще не всі. 

Крім того, в експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею задіяні матеріали лише кількох поховань, а все інше - зберігається у фондах. Саме фондові матеріали, а це близько 2000 оригінальних експонатів, будуть виставлені в майбутньому археологічному музеї.

Нагадаємо, на Мамай-горі у Запорізькій області знайшли акінак – скіфський меч із золотими обкладками. 

Loading...