Новини » Світ 30 вересня, 2019, 13:25
​Телескоп Hubble зняв "Медузу" в космосі
ZIK
ZIK

За допомогою телескопа Hubble науковцям Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) вдалося зробити знімок космічного об'єкта NGC 4194, що також відомий як "злиття Медузи".

Таку інформацію розміщено на сайті  Hubble.

Згідно з повідомленням, NGC 4194 не завжди був одним об'єктом. Рання галактика спожила меншу систему, багату газом, викидаючи потоки зірок і пилу в космос. Ці потоки, що піднімаються з верхівки "злитої" галактики, нагадують звивистих змій, які мала на голові замість волосся  Медуза, чудовисько в давньогрецькій міфології. 

Якщо у легенді Медуза своїм поглядом перетворювала на камінь всіх, хто бачив її лице, то очі її космічного аналога є абсолютно безпечними, точніше "око Медузи" – центр злиття двох галактик.  У цьому місці газ охолоджується й спричинює сплеск зореутворення, внаслідок чого "око" так яскраво сяє на тлі темного космосу.

Як зазначається, злиття Медузи знаходиться приблизно в 130 мільйонах світлових років в сузір'ї Великої Ведмедиці.

Нагадаємо, генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск представив космічний корабель Starship, який може перевозити людей та вантажі на Місяць або Марс і назад. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-25 07:26 :18