Новини » Політика Читать эту новость на русском

Представники Грузії та країн Балтії підтримали позиції України у ПАРЄ, – Соболєв

ZIK

Поточний тиждень буде вирішальним для того, щоб сконцентрувати всі здорові сили у ПАРЄ, які стоять на принципах верховенства права, захисту прав людини.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час прямого включення із кулуарів під час сесії ПАРЄ у Страсбурзі заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Сергій Соболєв.

Парламентар наголосив, що сьогодні на сесії ПАРЄ він лише візитер.

«На мій погляд, сьогодні сталася неймовірна подія: країна-агресор у залі, а країна, яка постраждала від агресії, і не лише ми, сьогодні не у залі. Тому наш статус на сьогодні – це статус тих, кого направили від українського парламенту провести консультації, перш за все, із колегами у політичній групі… А далі – поспілкуватися із тими країнами, які стоять на ключових принципах, які сповідували, і, я сподіваюся, будуть сповідувати така високоповажна організація як ПАРЄ», – зазначив Сергій Соболєв.

Народний депутат повідомив, що із представниками таких країн були проведені консультації. На його думку, поточний тиждень буде вирішальним для того, щоб сконцентрувати всі здорові сили у ПАРЄ, які стоять на принципах верховенства права, захисту прав людини.

«Сьогодні відбулися зустрічі з представниками балтійських країн, Грузії, які, фактично, досить активно підтримали нашу позицію. І я сподіваюся, що це може дати результат, щоб ПАРЄ повернулася до основ, заради чого вона створювалася», – зазначив Сергій Соболєв.

Він наголосив, що із поверненням російської делегації до ПАРЄ без будь-яких обмежень цінності організації були порушені

Що ж до заяви президентки ПАРЄ про те, що вона шкодує про відсутність української делегації, Сергій Соболєв зауважив, що «було зроблено все можливе, щоб української делегації у ПАРЄ не було – ні старої, ні нової».

«На мій погляд, ПАРЄ пішла на безпрецедентний крок, позбавивши можливості Україну заявити про свою позицію, як вони сподівалися. Але Україна все одно заявила свою позицію. Ми провели відповідні консультації. Вони завтра будуть завершені або ще кілька днів, і ми, я думаю, вийдемо на конкретні рішення», – переконаний Сергій Соболєв.

Як повідомляли, 30 вересня у Страсбурзі розпочалася осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи. Проте українська делегація не братиме участь через повернення Російської Федерації.

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Моріс Паск'є висловила жаль з приводу неподання повноважень для роботи на осінній сесії постійної делегації Верховної Ради України.

Loading...