Новини » Політика 30 вересня, 2019, 17:54
"Опозиційна платформа - За життя": Зеленський оголосив "хрестовий похід" проти незалежних телеканалів
Представники ОПЗЖ. Фото з відкритих джерел
Представники ОПЗЖ. Фото з відкритих джерел

Переслідування з боку Зеленського, керівника його Офісу Андрія Богдана та підконтрольних їм органів влади незалежних українські телеканалів - "112 Україна", NewsOne і ZIK - наростає. За вказівкою Зеленського "112 Україна" вже позбавлений цифрової ліцензії, щодо NewsOne прийнято рішення про позбавлення ліцензії і справу направлено до суду, а телеканалу ZIK призначена незаконна перевірка.

Про це йдеться у заяві політичної партії "Опозиційна платформа - За життя", яку розміщено на сайті політсили. Подаємо її дослівно:

Саме ці три канали закликають до встановлення миру і припинення бойових дій на Донбасі. Сьогодні їх власник, член Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» народний депутат Тарас Козак був викликаний на допит в СБУ. Політичний і замовний характер цього допиту не викликає сумнівів з урахуванням того факту, що сам президент Зеленський неодноразово озвучував погрози на адресу телеканалів, власником яких є народний депутат від «Опозиційною платформи - За життя», і робив брехливі, нічим не підтверджені заяви про їх непрозоре фінансування та нібито «монополізацію інформаційного ринку».

Активну роль в рейдерському захопленні каналу «112 Україна» грає і Андрій Богдан, керівник Офісу президента, який, за даними незалежних ЗМІ, є безпосереднім куратором захоплення телеканалу. На міжнародному рівні відкрито обговорюються ганебна практика впливу Офісу президента на суддів, які розглядали справу телеканалу «112 Україна», і рішення нелегітимної Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яке було миттєво підтримане Офісом президента.

«Опозиційна платформа - За життя» заявляє: спроба під абсолютно надуманими приводами вчинити політичну розправу над власниками незалежних каналів є очевидним свідченням того, що жоден бізнес в Україні, в тому числі і абсолютно публічний, не може відчувати себе захищеним, а влада Зеленського, яка з перших місяців свого правління відкрито привертає спецслужби для рейдерських захоплень і закриття "заважаючого" бізнесу, за рівнем цинізму переплюнула режими Януковича і Порошенка.

Розслідування ж справи про нібито державну зраду - це інструмент політичних репресій, запущених по команді Володимира Зеленського, розслідування даної справи, за якою викликають на допит Тараса Козака, як до цього систематично викликали на допит працівників телеканалів, - це маніпулятивна спроба замаскувати власну жадібність і страх перед незалежними ЗМІ порожніми гаслами про захист державних інтересів.

Справжні інтереси держави Україна полягають в об'єктивному висвітленні подій в країні незалежними медіа, щоб захищати свободу слова і боротьбі з непрофесіоналізмом, дилетантством і корупцією у владі. Саме таких ЗМІ бояться Зеленський, Богдан і призначені ними «на 100% свої люди», які використовують власні повноваження і вручену їм народом владу для брудних маніпуляцій, знищення і віджимання бізнесу, для утримання влади за всяку ціну.

Впевнені, що журналісти, які не злякалися терористичного акту - обстрілу телеканалу «112 Україна» з гранатомета, на який влада не тільки не звернула ніякої уваги, але і, схоже, мовчазно схвалила, - будуть і далі чесно і професійно виконувати свій обов'язок.

Про зрощення держави з радикалами у справі переслідування телеканалів говорить і засідання Нацради з питань телебачення і радіомовлення, на яке організатори відкрито запрошували людей, залякували журналістів. Не дивно, що засідання цього театру абсурду закінчилося рішенням про відкликання цифровий ліцензії телеканалу «112 Україна», а за кілька днів до цього - про скасування ліцензії для NewsOne, як і призначення незаконної перевірки телеканалу ZIK. Всі ці рішення юридично нікчемні, тому що повноваження 3 з 8 членів ради вже минули.

«Опозиційна платформа - За життя» вимагає негайного припинення політично вмотивованого переслідування і репресій проти опозиції. Влада Зеленського повинна відмовитися від політики зі знищення свободи слова. В Україні і на міжнародній арені ми будемо відстоювати право журналістів вільно виконувати свої професійні обов'язки і будемо вимагати відповідальності для рядових виконавців цього цькування, повну відповідальність за яку несе особисто президент Володимир Зеленський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:31 :39