Новини » Політика Читать эту новость на русском

NewsOne, ZIK та «112 Україна» просять у посольства Великобританії захистити свободу слова в Україні

ZIK

Телеканали NewsOne, ZIK та «112 Україна» продовжують проводити інформаційну кампанію серед представництв європейських держав щодо свободи слова в Україні. Сьогодні, 30 вересня, журналісти звертатимуться до посольства Великої Британії.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK  висловив кореспондент Андрій Лащ.

«Продовжуємо активно інформувати представництва іноземних держав щодо придушення свободи слова в Україні. Зокрема, це стосується скандального засідання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення від 5 вересня, де орган звернувся до суду з проханням анулювати ліцензію телеканалу NewsOne. Також – 26 вересня, де Нацрада не продовжила цифрову ефірну ліцензії п’яти компаніям, які мовили під логотипом «112 Україна», – наголосив Лащ.

Окрім цього, медійники приносять посольствам брошури, де викладають усі факти нападів на журналістів в Україні.

«Зараз плануємо передати лист-звернення до посольства Великої Британії в Україні. Там є підписи працівників каналів, також до листа додається спеціальна брошура, де розповідається про всі факти політичних утисків телеканалів, дії радикальних елементів на вулицях щодо журналістів NewsOne, ZIK та «112 Україна». З цією інформацією ми ходимо до посольств різних європейських країн. Були у відомствах Іспанії, Франції, Німеччини, Кіпру, Австрії та багатьох інших дипломатичних установах», – розповів журналіст телеканалу NewsOne Богдан Амінов.

Журналісти звертались і до представництва спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, координатора гуманітарної місії ООН, представництв Ради Європи та Європейського Союзу.

«Сподіваємось, що вони все таки ознайомляться з цими листами і будуть в курсі ситуації з рівнем свободи слова, зокрема щодо телеканалів NewsOne, ZIK та «112 Україна», – зазначив Богдан Амінов.

Окрім того, він розповів: телеканали намагаються і звертати увагу правоохоронних органів на дії Нацради.

«Від творчого колективу журналістів, ведучих та редакторів подали заяву про вчинення кримінального правопорушення за статтею 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання журналістській діяльності. Саме ознаки такого правопорушення ми бачимо у діях Нацради з питань телебачення та радіомовлення щодо, принаймні, телеканалу NewsOne. Гадаю, колеги з інших телеканалів не стоять осторонь – ми всі працюємо над тим, аби журналісти могли чесно та неупереджено виконувати свою роботу», – підкреслив Богдан Амінов.

Як повідомлялось, 26 вересня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій на мовлення.

Напередодні цього, 5 вересня, Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення звернутись до суду задля вирішення питання з телеканалом «NewsОne» та призначити позапланову перевірку телеканалу ZIK.

 

Loading...