Новини » Політика Читать эту новость на русском

Кому вигідний демарш української делегації в ПАРЄ

Ілія Куса
Ілія Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього

ПАСЕ

Українська делегація в ПАРЄ вирішила зробити демарш і не поїхати на осінню сесію. Це демарш Макрону і всім, хто голосував за повернення російської делегації до Асамблеї.

Про це пише Ілля Куса на своїй сторінці в Facebook.

Наша українська делегація в ПАРЄ вирішила зробити "демарш", і не поїхати на осінню сесію ПАРЄ. Ну, просто вольовий.

За їх словами, це демарш Макрону і всім, хто голосував за повернення російської делегації до Асамблеї. Лол. І це після історії з Трампом.

Хлопці, ми не в тому положенні, щоб оголошувати демарш Макрону. Або Меркель. Або Трампу. Або Дуді.

Мало того, що це виглядає інфантильно, слабо і по-дитячому, так це ще й не має сенсу.

Кого ми караємо своєю відсутністю? Яка кінцева мета цього демаршу? Пропустити купу засідань, а потім рішуче увірватися посеред робочого року?

Німеччині та Франції абсолютно по барабану, є Україна в ПАРЄ чи ні. Їх цікавлять їх власні інтереси і щоб їх делегати звучали круто, потужно і професійно.

Росіяни взагалі будуть в захваті, безперешкодно провіщуючи там свою позицію з трибуни, не моргнувши оком. Інші європейські країни приходять в ПАРЄ не для того, щоб послухати освічених делегатів з Києва, а щоб вирішувати свої завдання.

Відкрию великий секрет: в ПАРЄ обговорюється не тільки питання Криму або Росії, а ще й десятки інших проблем, що стосуються в тому числі Європи.

Це ми зациклені на собі, і вважаємо, що нам всі заборгували з якоїсь причини, а ми такі горді й стратегічно важливі.

При цьому, у тій же Європи взяли 15 млрд євро, далеко не всі з яких були використані за призначенням. І продовжуємо брати і просити.

Я вважаю, що наша делегація має переглянути своє рішення і поїхати туди.

Їдьте туди, дебатуйте, обговорюйте, бийте по російській делегації, показуйте свої скіли ораторського мистецтва та ерудицію, обговорюйте дорослі європейські теми нарівні з іншими делегаціями, показуючи, що ми зациклені не тільки на собі, і нас дійсно цікавить європейський порядок, до якого ми маємо звикати, якщо хочемо стати частиною ЄС.

А то так це нагадує наші легендарні "образи" часів Порошенко, які нікуди не приводили, а лише створювали купу нових проблем. А потім ми самі були змушені принизливо відігравати все назад.

Ось тільки зараз, з купою нового головняка і самітом "нормандської четвірки" на горизонті, ми не можемо дозволяти собі чергові дипломатичні невдачі і невмілі демарші, що не приводять ні до чого.

Питання "Навіщо нам Україна?" само по собі не розсмокчеться, і європейці будуть задавати його щораз менше, якщо ми будемо ставати токсичними і скочуватися в якісь крайнощі. В решті-решт, це ми маємо дати на нього відповідь, а не Захід має її чомусь шукати.

Ілля Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...