В Австрії проходять дострокові парламентські вибори

Фото EPA-EFE

У неділю, 29 вересня, почалися дострокові парламентські вибори в Австрії. Перші виборчі дільниці відкрилися в неділю вже в 6 ранку.

Як відзначають експерти, шанси колишнього канцлера Себастьяна Курца знову очолити уряд вельми високі, – повідомляє DW.

Згідно з опитуваннями, консервативна Австрійська народна партія (АНП), їм очолювана, може навіть перевершити свій результат на минулих виборах у 2017 році і отримати близько третини голосів. При цьому не виключена і коаліція з правими популістам з Австрійської партії свободи (АПС).

Уряд Курца було відправлено у відставку парламентом після скандалу навколо екс-лідера АПС, колишнього віце-канцлера Хайнца-Крістіана Штрахе, який в готелі на Ібіці пропонував політичні послуги уявної племінниці російського олігарха в обмін на незаконну фінансову допомогу своїй партії. В результаті коаліція АНП і АПС розпалася і були оголошені нові парламентські вибори. Новий лідер АПС Норберт Хофер неодноразово підкреслював, що хоче повернутися в уряд.

Оприлюднення перших екзитполів очікується незабаром після закриття виборчих дільниць о 17 годині. Попередні результати виборів будуть опубліковані пізніше ввечері в неділю.

Нагадаємо, правопопулістську Австрійську партію свободи очолив колишній міністр транспорту країни Норберт Гофер.

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...