Новини » Політика 27 вересня, 2019, 21:30
Націоналізація «ПриватБанку»: Грищенко нагадав, із чого почалась світова фінансова криза
ZIK
ZIK

Не може бути, щоб повністю приватна компанія була просто ангельською. Якщо ані Нацбанк, ані резервна система не контролюють хоча б якісь показники фінустанови, це призведе до дуже складних наслідків.

Таку думку в ефірі проекту «Народ проти» в ефірі телеканалу ZIK висловив міністр закордонних справ України у 2003-2005,2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

Він підкреслив: в України були періоди, коли держава співпрацювала з МВФ, і коли ми не потребували допомоги установи. Адже, коли економіка самозростає, Фонд ніколи нікому нічого не нав’язує.

«Міжнародний валютний фонд – це страхова компанія із великими грошима. Cтрахова компанія вимагає: якщо ти страхуєш своє здоров’я, мусиш все ж піти перевіритись. Відповідно до цього й визначається, скільки платиш за страховий поліс», – зазначив Грищенко.  

Однак, за його словами, МВФ не завжди, за результатами цього «обстеження» визначає найкраще «лікування».

«Ми бачили це по Аргентині та інших країнах – на жаль, ті програми, що нав’язував МВФ, не спрацювали. Однак, це не лише провина Фонду, але й уряду держави, який погоджується на те, що не потрібно, або не вміє використовувати рекомендації та ресурси, які отримав», – зазначив Грищенко.

Тож, коментуючи позицію МВФ щодо «ПривтБанку», він зазначив: мабуть, для Фонду факт того, що зараз офіційний прибуток української фінустанови збільшився, є важливішим, ніж будь-які суб’єктивні оцінки.

«От як поєднати те найкраще, що було напрацьовано за попереднього приватного керівництва і разом із тим забезпечити, якщо не прозорість, то контроль і вплив, яким чином це все відбувається», – зазначив дипломат.

Водночас він зауважив: свого часу американський інвестиційний банк «Lehman Brothers» був чудовою приватною компанією. Однак, коли у 2008 році фінансовий конгломерат збанкрутував, це розбило всю фінансову систему світу.

«Ця компанія була дуже приватною і, на жаль, ми досі не оговтались від того, що відбулося. Не може бути такого, щоб суто приватна, безконтрольна компанія була просто ангельською. Якщо ані Нацбанк, ані резервна система не контролюють хоча б якісь показники, все це призводить до дуже складних наслідків. Питання в тому, на скільки неупереджено працював Нацбанк і чи були в них якісь інші мотивації, крім державницьких», –  підкреслив Костянтин Грищенко.

Як повідомлялось, перша заступниця глави НБУ Катерина Рожкова зазначила, що МВФ зберігає жорстку позицію щодо ПриватБанку.

«Для Міжнародного валютного фонду неприйнятне оскарження націоналізації як такої», – зазначила Рожкова.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 00:07 :52