Новини » Економіка 757 Читать эту новость на русском

МВФ продовжить обговорювати з Україною нову програму

МВФ. Фото: ZIK/EPA/JIM LO SCALZO

Місія Міжнародного валютного фонду повідомила, що продовжить обговорювати нову трирічну програму про розширене фінансування для України.

Про це йдеться в заяві місії.

«Обговорення нової програми продовжиться найближчими тижнями», – заявив глави місії Рон ван Роден.

За його словами, місія провела «продуктивні дискусії про політику для нової програми», особливо щодо фіскальної та грошово-кредитної політики, а також про ключові кроки реформ.

У місії також наголосили на важливості незалежності Національного банку, забезпечення фінансової стабільності та необхідності докласти всіх зусиль, щоб мінімізувати фіскальні витрати, повʼязані з докапіталізацією банків.

«Тим не менш, зростання занадто низьке, щоб помітно скоротити розрив у доходах з сусідами України. ВВП на душу населення (в перерахунку за ПКС) в Україні все ще дуже низький – всього 20 відсотків від середнього в ЄС, що є другим найнижчим рівнем серед усіх країн Центральної та Східної Європи. Зростання стримується слабкою діловою сферою – з недоліками в правовій базі, повсюдною корупцією і значними частинами економіки, в яких домінують неефективні державні підприємства або олігархи, – які стримують конкуренцію та інвестиції... Незважаючи на досягнутий прогрес у створенні нових інститутів для боротьби з корупцією, відчутних результатів ще не досягнуто. Через погану ділову сферу інвестиції і, зокрема, прямі іноземні інвестиції в Україну були набагато нижчими, ніж в інших країнах регіону», – йдеться в заяві місії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна не домовилась з МВФ про нову програму остаточно. Водночас у Мінфіні заявили, що переговори про нову програму МВФ перебувають в активній фазі.

загрузка...
загрузка...
Loading...