NewsOne, «112 Україна» та ZIK просять посольство Польщі захистити свободу слова в Україні

ZIK

Журналісти телеканалів ZIK, NewsOne та «112 Україна» передали до посольства Польщі лист з проханням допомогти припинити утиски свободи слова в Україні.

Про це під час марафону «Свобода без слова» на телеканалі ZIK розповів кореспондент Андрій Лащ.

«Наша широка інформаційна кампанія серед посольств, демократичних представництв іноземних країн триває уже понад тиждень. Зокрема, ми передали листи-звернення від телеканалу NewsOne, а також брошуру з фактами порушень прав журналістів та утисків свободи слова до посольств Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, представництва ЄС в Україні, гуманітарного представництва ООН, офісу Ради Європи», – розповів Лащ.

Водночас журналістка телеканалу NewsOne Анастасія Федор повідомила, що сьогодні ж листа передали до посольства Польщі.

«Це вже 12 лист-звернення. Вийшов представник посла, він не представився, але пообіцяв, що передасть лист», – розповіла Федор.

Вона підкреслила: цими зверненнями медійники намагаються привернути увагу світової спільноти та суспільства до проблем свободи слова в Україні.

«В Україні зафіксований не один напад на журналістів, також є приклади із позбавленням ліцензії. Тож сподіваємось, що в майбутньому свобода слова буде не лише прописана в Конституції України, а й зрештою в дії, і якось покращиться ситуація щодо свободи слова загалом», – підкреслила Феда.

Водночас, Андрій Лащ додав: члени Нацради намагаються якимось чином пояснити, що не було жодного політичного тиску щодо рішення про позбавлення ліцензії на цифрове мовлення телеканалу «112 Україна». Однак, насправді ситуація виглядає «доволі дивно».

«Іншим мовникам, незважаючи на порушення умов ліцензії, цю ліцензію переоформлюють. Також нагадаю, що на засіданні Нацради з питань телебачення та радіомовлення, 5 вересня, було вирішено провести позапланову перевірку телеканалу ZIK. Сподіваємось, щро не будемо черговим ЗМІ, до якого застосують санкції щодо непереоформлення або позбавлення ліцензії, як це сталось із NewsOne та «112 Україна», – підкреслив Андрій Лащ.

Як повідомлялось, 5 вересня Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення звенутись до суду задля вирішення питання з телеканалом «NewsОne».

Loading...