Новини » Регіони 26 вересня, 2019, 14:30
​В Одесі назвали причину масового отруєння дітей в шкільній їдальні
Фото GettyImages/Global Images Ukraine
Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Причиною отруєння понад 50 дітей в їдальні одного із навчальних закладів Одеси виявився сальмонельоз.

Про це повідомила під час директор департаменту освіти та науки Одеської міської ради Олена Буйневич, передає Уніан.

"Ми отримали висновок лабораторних досліджень. У частини дітей виявлено сальмонельоз. Але в змивах, взятих з робочих поверхонь в закладі освіти, інфекції не знайдено. І в продуктах, які взяли на аналіз, її теж немає. Здоровими визнані співробітники харчоблоку", - зазначила Буйневич. 

Залишається лише одна версія про те, що збудник інфекції був безпосередньо в тій їжі, яку споживали діти в день отруєння. Можливо, під час приготування їжі була порушена технологія чи недотримані вимоги термічної обробки.

Буйневич повідомила, що медичні книжки в усіх співробітників харчоблоку в порядку, всі проходили відповідні медичні перевірки, а харчоблок зараз безпечний. Водночас сьогодні в мерії чекають висновку Держспоживслужби про те, що в ньому можна готувати їжу.

Однак директорка департаменту визнала, що в харчоблоці виявили продукти з простроченим терміном зберігання. При цьому фахівці не можуть стверджувати, що саме ці продукти використовувалися для дітей.

Зі слів Буйневич, продукція, яку доставляли до школи мала відповідні сертифікати якості. Вона також наголосила, що прострочена продукція не повинна бути на харчоблоці, в зв'язку з чим договір з постачальником розірвано.

Нагадаємо, в Одесі протягом 15-19 вересня до міської інфекційної лікарні з попереднім діагнозом "харчове отруєння" звернулося 53 учні ЗОШ № 11, які вживали їжу в шкільній їдальні. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-23 17:09 :19