Медведчук: За тиском на «112 Україна», NewsOne та ZIK стоїть президент Зеленський

Віктор Медведчук. Фото: 112.ua

За тиском на канали «112 Україна», NewsOne та ZIK стоїть сам президент Володимир Зеленський. Він сам говорив, що збирається «розібратись із партією Медведчука» та фінансуванням каналів. У свою чергу, Нацрада намагається догодити новій владі, аби залишитись на посадах та втекти від відповідальності.

Таку думку в ефірі телеканалу NewsOne висловив голова політради «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат України Віктор Медведчук.

Він наголосив: знає, що телеканал NewsOne звернувся до суду, у міжнародні організації, зокрема – до Євросоюзу щодо утисків свободи слова в Україні. Окрім того, медіа має й підтримку європарламентарів, які входять у склад міжнародної редакційної ради каналу.

«Це серйозна підтримка. Більше того – я знаю, що це питання піднялось уже в комітеті з асоціації між Європарламентом та Україною. Я знаю, що члени цього комітету активно виступають на ваш захист, уповноважений щодо захисту прав Європарламенту отримав відповідні матеріали і щодо NewsOne, і щодо «112 Україна», – підкреслив Медведчук.

Окрім того, він зауважив: у каналу є багато прихильників. Зокрема, «Опозиційна платформа – За життя» зробила заяву щодо грубого і цинічного порушення свободи слова в Україні.

«Ми будемо продовжувати це робити, аби справедливість в Україні восторжествувала», –обіцяв політик.

На його думку, звинувачення Нацради щодо телеканалу – безпідставні.

«Це маразм, на цьому засіданні Нацради маразм укріплювався. Як можна звинувачувати у розпалюванні ворожнечі, коли Рабінович каже про необхідність покінчити з «тарифним геноцидом». А що в нас немає цього «тарифного геноциду»? Вартість газу минулого року виросла на 1080% порівняно з 2013-м, опалення – на 1250%, то це що, не геноцид? Це не дії, направлені на знищення людей, в тому числі й фізичне?», – дивувався Медведчук.

Він переконаний: за цими утисками каналу стоїть ніхто інший, як президент Володимир Зеленський.

«Він у своєму інтерв’ю сказав: розберемось із партією Медведчука, з фінансуванням каналів. Ви думаєте, що Нацрада не читає і не чує цього? Невже вони не намагаються догодити новій владі, щоб залишитись на своїх місцях, або втекти від відповідальності? Там ж розслідуються справи про мільйонні крадіжки», – заявив Медведчук.

За словами голови політради «Опозиційної платформи – За життя», продовженням цієї логіки є формування представниками «Слуги народу» та «Голосу» слідчої комісії щодо NеwsOne, «112 Україна» та ZIK.

«Навіщо? Для того, щоб звести рахунки і спробувати закрити канали? Мабуть, так», – вважає Медведчук.

Та разом із тим, він закликав медійників продовжити боротись за реалізацію законів.

«Ми живемо в демократичні й країні, за якою спостерігають і міжнародні організації. Потрібно робити усе необхідне, щоб незаконним порушенням було покладено край, а права, авторитет та чесне ім’я каналів відновлені у всіх аспектах», – підкреслив Медведчук.

Він зазначив: знає багатьох президентів, режими яких називали злочинними. Однак не знає жодного президента, за правління якого б закривали канали.

«Той, хто це робитиме, має розуміти наслідки – як і ким це буде оцінено», – наголосив Віктор Медведчук.

Як повідомлялось, 5 вересня Національна ради України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення звернутись до суду задля вирішення питання з телеканалом «NewsОne».

Після цього, 26 вересня, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал «112 Україна» цифрових ліцензій на мовлення.

Loading...