Aнонси

усі анонси
Новини » Світ 137 Читать эту новость на русском

Лукашенко заявив про відсутність військової загрози для України з боку Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підкреслив відсутність військової загрози для України з боку Білорусі.

Фото ZIK

Про це глава держави заявив на зустрічі з представниками українських ЗМІ, – передає БЕЛТА.

Журналісти поцікавилися, чи можлива ситуація, коли білоруські військові в рамках спільних дій з Росією збройних сил прийдуть зі зброєю на територію України. «Білоруські військові можуть виявитися на Донбасі, тільки коли я прийму таке рішення. Я головнокомандувач Збройними Силами Білорусі. У нас абсолютно мобільна, озброєна, пристосована до сучасного бою армія. І що найважливіше – дисциплінована. Там не може бути якихось страхів», – підкреслив Олександр Лукашенко.

«Вони можуть з’явитися там тільки тоді, коли їм буде наказано головнокомандувачем, – продовжив глава держави. – Мою позицію щодо війни на сході (України, – ред) я виклав, не торкаючись певних нюансів. Що стосується участі в бойових діях і щоб ви від нас труни отримували, – я тоді не Президент Білорусі. Не чекайте від нас прикрощів».

Глава держави ще раз звернув увагу на дружній характер двосторонніх відносин. «Ми не можемо бути ворогами вашого народу. І все наше керівництво, і я як президент, який має в тисячу разів більше повноважень, ніж у вашого Президента, я ніколи на це не піду», – підкреслив він.

Принципова позиція Білорусі зафіксована також в оборонній доктрині. «Ми публічно разом з парламентом, місцевими властями виробляємо доктрину. У листопаді ми приймемо нову оборонну доктрину (у 2020 році закінчується стара). Якщо хочете, вам направимо», – запропонував Лукашенко.

Він знову підкреслив, що у Білорусі та Росії немає спільної армії. «У Союзній державі – єдине угруповання Збройних сил в західному напрямку, основу якої становить білоруська армія – 75 тис. Ми її скорочуємо, доведемо, можливо, до 50 тис. Нам достатньо. Головне – озброєння і мобільність для того, щоб оборонні бої вести на території Білорусі, якщо нам це знадобиться, не дай бог, звичайно «, –пояснив білоруський лідер.

Крім того, Росія теж не зацікавлена ​​в тому, щоб Білорусь була залучена в збройний конфлікт. «Росії це не треба, – щоб ми втягувалися в бійку», – констатував Олександр Лукашенко.

Він висловив сумнів у намірах Росії збройним шляхом захопити територію України: «Для того, щоб захопити Україну, вчора треба було (діяти, – ред), коли з Кримом була ситуація – одна доба. Зараз буде складніше. І вони самі можуть вирішити цю проблему, без нас. Але відразу обмовлюся: зараз це буде дуже складно. І не тільки тому, що українська армія стала армією і накачала м’язи. А тому, що туди залучено багато світових гравців. Тому на спробу Росії, Білорусі або будь-кого захопити Україну – відповідь буде миттєвою. Перш за все з боку НАТО. Тому що вони будуть відчувати для себе серйозну загрозу «.

Президент висловив думку з приводу розмов у ЗМІ про те, що Росія і США нібито ведуть переговори про розмін України і Венесуели. «Якщо тільки Трамп собі дозволить цей розмін, а Путін – розмін щодо Венесуели – миттєво втратять один і інший Україну і Венесуелу. Україна ніколи на це не погодиться, – сказав білоруський лідер. – Вона навіть в бік Трампа перестане дивитися, якщо він посміє це зробити. Це якісь вкидання йдуть, промацують громадську думку «.

«Я абсолютно переконаний, що Росія ніколи не дозволить собі захопити Україну, якщо ви, звичайно, війну не почнете», – підкреслив Олександр Лукашенко.

«Не переживайте. З приводу Білорусі абсолютно не переживайте. Ми не будемо створювати Росії зайву напругу або проблеми. У Росії їх і так зараз море. Ми не будемо створювати Росії проблеми в зв’язку з взаємовідносинами з Україною, хоча це і непросто. І ви ніколи не відчуєте, що через Росію у вас будуть проблеми з нами. Це я вам обіцяю. і не тільки я. і після мене хтось буде, він не піде цим шляхом, тому що він настільки побудований і вимощений, що зійти з нього неможливо, це вкоренилося у наших відносинах «, – підсумував Лукашенко.

Нагадаємо, президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко не впевнений в тому, що Крим повернеться до складу України.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19
Нестор Шуфрич | Бюджет-2020. Закон про ринок землі | Треба поговорити 14.11.19 Треба поговорити
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити