У Білому Домі оприлюднили стенограму розмови Зеленського і Трампа

Державний департамент Сполучених Штатів Америки опублікував стенограму розмови президента України Володимира Зеленського та американського президента Дональда Трампа.

Відповідний документ розміщено на сайті Білого дому.

Офіційний медіа-портал Білого Дому оприлюднив документ та розшифровку телефонної розмови президента США Дональда Трампа та президента України Володимира Зеленського.

Зазначимо, мова йде про переговори президентів 25 липня.

"Президент Дональд Трамп опублікував розсекречену, нередаговану стенограму своєї телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським від 25 липня 2019 року", - йдеться у заяві пресслужби американської адміністрації.

Трамп: Вітаю з великою перемогою. Ми всі її бачили в США, ви зробили приголомшливу роботу. Ви прийшли з нізвідки, ніхто не давав шансів, але ви в підсумку виграли легко. Це фантастичне досягнення. Вітаю.

Зеленський: Ви абсолютно праві, пане президенте. Ми зробили багато, і ми працювали для цього. Але я хотів би засвідчити вам, що у мене є можливість вчитися у вас. Ми використали чимало ваших навичок і знань, і змогли використати їх в якості прикладу на наших виборах. Ми опинилися в унікальній ситуації, в якій змогли досягти успіху. Я можу сказати вам наступне - в перший раз ви подзвонили мені, щоб привітати, коли я виграв президентські вибори. І вдруге ви телефонуєте, коли моя партія перемогла на парламентських виборах. Я думаю, я маю перемагати частіше, щоб ви могли дзвонити мені частіше, і ми зможемо розмовляти по телефону частіше.

Трамп: Це дуже хороша ідея. Я думаю, ваша країна дуже щаслива.

Зеленський: Так, по правді кажучи, ми намагаємося з усіх сил, тому що ми хочемо "осушити болото" в нашій країні. Ми привели багато нових людей. Не старих політиків, не типових політиків, тому що ми хочемо створити новий формат і новий тип уряду. Ви великий вчитель для нас і в цьому.

Трамп: Дуже приємно це від вас чути. Хочу сказати, що ми багато робимо для України. Ми вкладаємо багато зусиль і багато часу. Набагато більше, ніж країни Європи, і вони мали б надавати вам більшу допомогу, ніж вони роблять зараз. Німеччина майже нічого для вас не робить. Все, що вони роблять, - балачки, і я думаю, це те, про що ви їх дійсно маєте спитати. Коли я спілкувався з Ангелою Меркель, вона говорила про Україну, але вона нічого не зробила. Багато європейських країн вчиняють так само. І я думаю, вам на це треба звернути увагу. Але Сполучені Штати були дуже-дуже добрими до України. Я не скажу, що це було неодмінно взаємно, тому що відбувались не добрі речі. Але Сполучені Штати були дуже-дуже добрими до України.

Зеленський: Так, ви абсолютно праві. Не просто на 100%, а на 1000% і я можу сказати вам наступне: я говорив з Ангелою Меркель, і я з нею зустрічався. Я також зустрічався і говорив з Макроном, і я їм сказав, що вони не роблять стільки, скільки мали б, у питаннях санкцій. Вони не застосовують санкцій. Вони не працюють стільки, скільки б мали працювати для України. Навіть за простою логікою, Європейський союз має бути нашим найбільшим партнером, але технічно США набагато більший партнер, ніж ЄС, і я дуже вдячний вам за це, за те, що Штати роблять багато для України. Набагато більше, ніж Європейський союз, особливо коли ми говоримо про санкції проти Російської Федерації. Я також хотів би подякувати за вашу величезну підтримку у сфері оборони. Ми готові продовжити кооперацію задля наступних кроків, точніше – ми майже готові купити більше Джавелінів у США для потреб безпеки.

Трамп: Я хотів би аби ви зробили послугу, наша країна пережила багато і Україна багато про це знає. Я хотів би, щоб ви дізналися, що сталося з усією цією ситуацією з Україною, кажуть CrowdStrike*… Здається один з ваших багатіїв… Сервер, кажуть він є в України. Багато речей сталося, уся ситуація.  Мені здається, що ви оточили себе одними ж з тих самих людей. Я хотів би, щоб генеральний прокурор зателефонував вам або комусь з ваших людей аби дістатися суті. Як ви бачили учора,  уся нісенітниця закінчилася дуже слабкою виставою людини на ім’я Роберт Мюллер, некомпетентною виставою, але вони кажуть, що багато чого з цього почалося з України. Усе, що ви можете зробити, дуже важливо, щоб ви зробили усе можливе.   

Зеленський: Так, для мене дуже важливо як і те, що ви згадали раніше. Для мене як президента дуже важливо і ми відкриті для будь-якого майбутнього співробітництва. Ми готові відкрити нову сторінку співробітництва у відносинах між Сполученими Штатами та Україною. З цією метою я нещодавно відкликав нашого посла в Сполучених Штатах, його замінить дуже компетентний та дуже досвідчений посол, який наполегливо працюватиме аби впевнитися, що наші нації зближуються. Я також хочу та сповідаюся побачити, що ви йому довіряєте та впевнені у ньому, у нього з вами будуть особисті відносини, щоб ми могли поглибити співпрацю ще більше. 

Я вам особисто скажу, що один з моїх помічників нещодавно говорив з містером Джуліані і ми сподіваємося, що незабаром у містера Джуліані з’явиться можливість приїхати до України і ми з ним зустрінемося одразу ж після приїзду до України. 

Я хочу ще раз запевнити, що серед нас нема нікого крім ваших друзів. Я впевнюся в тому, що оточив себе найкращими та найдосвідченішими людьми. Я хотів би вам також сказати, що ми друзі.  Ми добрі друзі а ви, містер президент, маєте друзів в нашій країні, отже ми можемо продовжувати наше стратегічне партнерство. Я також планую оточити себе чудовими людьми на додачу до того розслідування, я як президент України гарантую, що розслідування буде проведено відкрито та відверто. В цьому я вас можу запевнити.

Трамп: Добре, бо я чув, що у вас був прокурор, який був дуже хорошим, але його закрили, і це справді несправедливо. Дуже багато людей говорять про це, як вони закрили вашого дуже хорошого прокурора, і у вас до цього були залучені дуже погані люди. Містер Джуліані - шановна людина. Він був мером Нью-Йорка, великим мером, і я хотів би, щоб він зателефонував вам. Я попрошу його зателефонувати вам разом з Генеральним прокурором. Руді дуже добре знає, що відбувається, і він дуже здібний хлопець. Якби ви могли поговорити з ним, це було б чудово. Колишній посол США, жінка, була поганою новиною, а люди, з якими вона мала справу в Україні, були поганими новинами, тому я просто хочу вас повідомити про це. Інша справа, про сина Байдена багато говорять, що Ейден зупинив переслідування, і багато людей хочуть дізнатися про це, тому все, що ви можете зробити з Генеральним прокурором, було б чудово. Байден похвалився, що припинив обвинувачення, тож якщо ви можете заглянути в це... Це для мене звучить жахливо.

Зеленський: Я хотів розповісти про прокурора. Перш за все я розумію і знаю ситуацію. Від тих пір, як ми здобули абсолютну більшість у нашому парламенті наступним генеральним прокурором буде на 100% моя особа, мій кандидат, який буде затверджений парламентом і в вересні почне працювати новим прокурором. Він або вона погляне на ситуацію, зокрема на компанію, яку ви зазначаєте у цьому питанні. Питання розслідування справи насправді полягає в тому, щоб забезпечити відновлення чесності, тому ми подбаємо про це і будемо працювати над розслідуванням справи. Крім цього, я б просив вас, якщо у вас є додаткова інформація, яку ви можете надати нам, було б дуже корисно для розслідування, щоб переконатися, що ми здійснюємо правосуддя в нашій країні щодо посла в Сполучених Штатах з України, наскільки я пам'ятаю її звали Йованович. Це чудово, що ви перший, хто сказав мені, що вона була поганим послом, бо я з вами на 100% згоден. Її ставлення до мене було далеко не найкращим, тому що вона захоплювалася попереднім президентом і вона була на його боці. Вона не сприйняла би мене як нового президента досить добре.

Трамп: Що ж, їй доведеться пройти через якісь речі. Містер Джуліані дуже шанована людина. Він був мером Нью-Йорка, великим мером, і я б хотів, щоб він вам подзвонив. Я попрошу його зателефонувати вам разом з генеральним прокурором. Руді дуже добре знає, що відбувається, і він дуже здібний хлопець. Якби ви могли поговорити з ним, це було б добре ... Ще одна справа, що про сина Байдена багато говорять, що Ейден припинив переслідування, і багато хто хоче дізнатися про це, тому все, що ви можете зробити з генеральним прокурором, було б чудово. Байден хвалився тим, що припинилося переслідування, так що, якщо ви можете розібратися в цьому ... Це звучить жахливо для мене. Я чув, до прокурора було дуже погане ставлення, а він був дуже справедливим прокурором, тож удачі у всьому цьому. Ваша економіка зростатиме і зростатиме, я передбачаю це. У вас багато активів. У вас чудова країна. В мене багато українських друзів, вони неймовірні люди.

Зеленський: Я хотів би сказати вам, що у мене теж є кілька друзів з України, які живуть в Сполучених Штатах. Насправді, коли я в останній раз їздив до Сполучених Штатів, зупинився в Нью-Йорку біля Центрального парку - в Trump Tower. Я поговорю з ними, і сподіваюся побачити їх знову в майбутньому. Я також хотів подякувати вам за запрошення до США, особливо в Вашингтон. З іншого боку, я також хочу запевнити вас, що ми будемо дуже серйозно підходити до цієї справи і будемо працювати над розслідуванням. Що стосується економіки, є великий потенціал для наших двох країн і одна з проблем, важлива для України, - це енергетична незалежність. Я вважаю, ми можемо бути дуже успішними в енергетичній співпраці. Ми вже працюємо над співпрацею. Ми купуємо американську нафту, але я дуже сподіваюся на нашу майбутню зустріч. У нас буде більше часу і більше можливостей обговорити ці можливості, краще пізнати один одного. Я хотів би подякувати вам за підтримку. 

Трамп: Добре. Дуже дякую, я вдячний за це. Я попрошу Руді і генерального прокурора Барра зателефонувати. Дякую. Коли захочете приїхати до Білого дому, телефонуйте. Дайте нам дату, і ми з цим попрацюємо. З нетерпінням чекаю зустрічі з вами.

Зеленський: Велике дякую. Я був би дуже радий приїхати і зустрітися з вами особисто і познайомитися з вами краще. Я чекаю нашої зустрічі і хотів би запросити вас відвідати Україну і приїхати в прекрасне місто Київ. У нас прекрасна країна, яка буде вітати вас. З іншого боку, я вважаю, що у вересні ми будемо в Польщі і ми можемо зустрітися. Після цього, можливо, був би хорошою ідеєю ваш візит до України. Ми можемо або сісти взяти мій літак і полетіти в Україну, або можемо взяти ваш літак, який, ймовірно, набагато кращий за мій.

Трамп: Добре, ми вирішимо це. Я сподіваюся побачити вас в Вашингтоні і, можливо, в Польщі, тому що я думаю, що ми будемо там в цей час.

Зеленський: Велике дякую, пане президенте.

Трамп: Вітаю з фантастичною роботою, яку ви зробили. Весь світ дивився. Я не впевнений, що було багато засмучених, тому вітаю.

Зеленський: Дякую, пане президенте, до побачення.

 
Loading...