Люди мають продавати землю лише державі, – Іллєнко

ZIK

Потрібно, щоб громадяни мали можливість продавати свої паї лише державі у вигляді державного банку. Таким чином землі не переходитимуть приватним особам, особливо – іноземцям.

Таку думку в ефірі програми «Кожен з нас президент» на телеканалі ZIK висловив український політичний діяч, народний депутат України VII та VIII скликань Андрій Іллєнко.

Коментуючи питання ринку землі, він наголосив: нам потрібен «цивілізований і прозорий» ринок права довгострокової оренди.

«Уже нинішні чиновники – Милованов, Гончарук – розповідають, що є тіньовий ринок. Насправді, це неправильно. Є тіньовий ринок оренди. Він справді непрозорий, держава не отримує такі, як потрібно, податки, а люди – достойної орендної плати. Але все ж це ринок оренди, земля все одно залишається у власності людей чи держави, але не переходить у власність інших осіб», – зауважив Іллєнко.

Окрім того, на його думку, слід створити і державний земельний банк. Адже чверть сільськогосподарських земель перебувають саме у державній власності.

«Тож державний банк потрібно створити для того, щоб грамотно розпоряджатися, здавати в оренду, правильно використовувати цю державну землю», – вважає політик.

Також він переконаний: потрібно, щоб громадяни мали можливість продавати паї лише державі у вигляді державного банку.

«От, наприклад, людина не живе в селі, успадкувала пай, але там не живе і цим не займається. Вона може продати його тільки державі, щоб це залишалось Україні і нікому не передавалось. У такий спосіб це можливо, однак без жодного перепродажу приватним особам, тим більше іноземцям. Нам вже прямо кажуть: іноземці купуватимуть землю. Ну от, приїхали», – обурювався Андрій Іллєнко.

Як повідомлялось раніше, сьогодні, 25 вересня, Кабмін затвердив проєкт закону про ринок сільськогосподарської землі.

Loading...