Новини » Світ 25 вересня, 2019, 2:30
Google створила найпотужніший квантовий комп’ютер

В одній із наукових публікацій компанія Google повідомила про досягнення «квантової переваги», а якщо точніше, то створення комп’ютера Sycamore. Зауважимо, розробка отримала об’єм пам’яті 53 кубіта (кубіт – квантовий розряд або найменший елемент для зберігання інформації в квантовому комп’ютері) та зміг коректно завершити спеціальну програму.

Необхідні обчислення 53-кубітний комп’ютер виконав за 200 секунд, в той час, коли класичному сучасному суперкомп’ютеру потрібно 20 000 років для виконання цього завдання, повідомляє Tom’s Hardware.

Крім Sycamore, в матеріалах вчених фігурувала ще більш потужна система Bristlecone з пам’яттю 72 кубіта, хоча в силу невідомих причин вона не брала участь в експерименті.

Публікація про квантовий комп’ютер з’явилася на сайті NASA, але через деякий час її вилучили зі списку доступних статей. Представники Google відмовилися від коментарів, але як припускають журналісти, матеріал був опублікований до проходження процедури рецензування.

Інші подібні розробки. Не так давно квантові комп’ютери в основному зустрічалися лише в науковій фантастиці. Але в останні роки кілька компаній домоглися прогресу в цій сфері, включаючи Google, IBM, Microsoft та Intel.

У 2018 році IBM довела, що квантові комп’ютери можуть перевершити класичні при вирішенні певних проблем, а Intel представила свій 49-кубітовий квантовий комп’ютер Tangle Lake на CES 2018.

Нагадаємо, у роботі пошукової системи Google стався масштабний збій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 11:26 :12