Новини » Політика 76 Читать эту новость на русском

Тиск на телеканали навпаки привертає до них увагу, – Матвієнко

ZIK

Звинувачувати телеканали у незаконній діяльності можна лише, якщо є відповідне рішення суду. Якщо ж, як у випадку з NewsOne і «112 Україна» такого вироку немає, повинна діяти презумпція невинуватості.

Таку думку в ефірі проекту «Треба поговорити» на телеканалі ZIK висловив політолог Костянтин Матвієнко.

Він наголосив: якщо є підозра щодо незаконного фінансування телеканалів, єдина можливість це довести – рішення суду.

«Якщо хтось вважає, що контент телеканалів не відповідає чинному законодавству – а це єдина причина, через яку можна позбавити ліцензії – то, знову ж таки, тут потрібне рішення суду», – підкреслив Матвієнко.

Він додав: у випадку із NewsOne і «112 Україна» такого рішення немає. Отже, виходячи із принципів презумпції невинуватості, не можна стверджувати, що мали місце певен контент або фінансування, яке не відповідає законодавству.

«Якщо ж відбується такий тиск на телеканали, плюс радикали та файєри, люди, які здійснюють такі кроки, домагаються рівно протилежної цілі, яку перед собою ставлять», –зауважив політолог.

Адже, на його думку, такі дії лише привертають увагу до ЗМІ.

«До речі, це стосується не лише цих каналів. На скільки мені відомо, і в телеканалу «Наш» теж все не слава богу. Слава богу, ми правова держава, тому єдиний спосіб забрати ліцензію телеканалів тільки через законне рішення суду», – підкреслив Костянтин Матвієнко.

Як повідомлялось раніше, Рада національної безпеки і оборони заявила, що підстав для введення санкцій проти телеканалів NewsOne і «112 Україна» не виявлено.

Loading...
Loading...
Loading...