Новини » Політика 24 вересня, 2019, 22:55
Нацрада з ТБ перетворилася на карально-репресивний орган, – Кацман
ZIK
ZIK

Відсутність розслідувань нападів на журналістів та вбивств медійників, утиски телеканалів лише підігрівають суспільство. Натомість у демократичній країні свобода слова має бути «божеством». Без неї усі інші права людини просто відходять на другий план.

Таку думку в ефірі проєкту «Деталі дня» на телеканалі ZIK висловив заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Він підкреслив: передова свободи слова лежить там, де журналістам найважче.

«Це така смуга, яка має об’єднувати нормальних людей і в журналістиці, і в політиці, і в експертному середовищі. Свобода слова є божеством для демократичного суспільства. Це те божество, яке можна вішати на стіну, як ікону і молитись на неї. Тому що, якщо не буде свободи слова, природні права людини просто відходять за замовчуванням», – вважає Кацман.

Окрім того, він наголосив і на певних зобов’язаннях України перед ЄС.

«Четвертий пункт асоціаційного договору між Україною та ЄС називається «неухильне дотримання принципів та засобів свободи слова і свободи висловлювань». Це наше зобов’язання перед Європейським Союзом. Його дотримання потрібне всьому суспільству», – переконаний журналіст.

Водночас він звернув увагу на відсутність розслідувань вбивств Шеремета та Бузини, нападів на журналістів NewsOne, позапланову перевірку телеканалу ZIK, «знущанню над телеканалом NewsOne прямо у приміщенні Нацради». На його думку, усі ці події «підігрівають» суспільство.

«Я так давно живу на землі, що пам’ятаю, коли створювали Нацраду. Вона повинна була плодити національні телевізійні компанії України. Та замість цього, за 28 років незалежності перетворилася на такий собі карально-репресивний орган», – переконаний Кацман.

Він заявив: засідання Нацради щодо каналу NewsOne – політична розправа, яка не має нічого спільного із обґрунтованою провиною для суду.

Як повідомлялось раніше, Рада національної безпеки і оборони заявила, що підстав для введення санкцій проти телеканалів NewsOne і «112 Україна» не виявлено.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 23:52 :59