На Тернопільщині покарали двох осіб, які відправляли українців у трудове рабство до РФ

У Тернопільській області засудили двох осіб, які відправили до Росії з метою трудової експлуатації чотирьох жителів області.

Про це повідомляє пресслужба регіональної прокуратури.

Згідно з повідомленням, влітку  2014 року, використовуючи вразливий стан потерпілих та їхнє скрутне матеріальне становище, жителька Шумщини завербувала чотирьох громадян для роботи в теплицях у Краснодарському краї Російської Федерації. Вона обіцяла заробітчанам виплату щомісячної заробітної плати у розмірі 700 доларів США, належні побутові умови, можливість у будь-який час безперешкодно повернутися додому.

Однак після того, як разом із співвиконавцем зловмисниця на власному автомобілі доправили до місця призначення жителів Тернопільщини та взяли за це матеріальну винагороду, потерпілих фактично передали у руки «рабовласнику». У тернопільчан вилучили документи, що унеможливлювало зв’язок із рідними та місцевими правоохоронцями.

Як зазначається, у період з 20 серпня 2014 року до 16 листопада 2014 року невстановлена досудовим розслідуванням особа на території Російської Федерації, особисто та через підконтрольних ним осіб, шляхом застосування фізичного примусу та психологічного тиску на потерпілих, без укладання трудових договорів із ними використовувала проти їх волі з метою трудової експлуатації (примусової праці) у теплицях, розташованих на території Краснодарського краю. Кошти від реалізації на ринках зібраних овочів власник теплиць привласнював собі.

Повернувшись додому, потерпілі написали відповідні заяви у правоохоронні органи. Наразі Збаразький районний суд визнав двох осіб винними у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) Кримінального кодексу та призначив їм покарання у виді 5 років 5 місяців  та 5 років 3 місяці позбавлення волі.

Нагадаємо, у Києві скерували до суду справу 12 учасників злочинної групи, які кілька років поспіль утримували у неволі на Одещині близько сотні людей та змушували їх тяжко працювати.

Loading...