Новини » Події Читать эту новость на русском

За чотири роки добровільно склали зброю майже 400 бойовиків

Від серпня 2015 року українській владі добровільно здалися 383 учасники збройних формувань «ДНР» і «ЛНР», у тому числі 128 осіб торік та 16 – з початку 2019 року.

Про це інформує департамент контррозвідки СБУ у відповідь на запит «Апострофа».

Зазначається, що всі ці особи склали зброю в межах програми СБУ «На тебе чекають удома». Вона передбачає, що учасники незаконних збройних формувань можуть перейти на бік законної влади з найменшими втратами. Це єдиний шанс для тих, хто не вчинив тяжких злочинів, законно вибратися з болота «русского мира».

Як підкреслили в СБУ, програма «не встановлює законодавчих гарантій і процедур звільнення осіб від кримінальної відповідальності», а лише передбачає консультативну допомогу в припиненні ними протиправної діяльності.

В СБУ додали, що в цьому відношенні тісно співпрацюють з Нацполіцією, оскільки більшість правопорушень розслідують саме поліцейські. Для участі у програмі «На тебе чекають удома» достатньо повідомити про свої наміри в будь-який зручний спосіб.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заперечує, що формула Штайнмайєра передбачає амністію для учасників незаконних збройних формувань «ДНР-ЛНР».

 

Loading...