Третьякова: Зростання пенсії буде швидшим, ніж зростання інфляції

Голова Комітету ВР з питань соціальної політики і захисту прав ветеранів Галина Третьякова заявила, що зростання пенсій відбуватиметься швидше, аніж інфляція.

Про це вона сказала у кулуарах форуму «Порядок денний нового парламенту: діалог громадянського суспільства, бізнесу та влади», який транслював ZIK.

На питання, чи варто очікувати в наступному році підвищення пенсій та зарплат, Третьякова відповіла:

«Підвищення буде. Відповідно у березні ми будемо індексувати. Зокрема підвищення пенсій буде відбуватися і за рахунок підвищення прожиткового мінімуму. До речі, ми вперше його в 7 ст. закону про бюджет проанонсували як чесний прожитковий мінімум. Тому і уряду дали таку настанову, що він має рішуче долати цю різницю між сьогоднішнім прожитковим мінімумом, який ми сплачуємо і тим реальним, який ми маємо забезпечувати пенсіонерам відповідно до 46 ст. Конституції», – сказала вона.

За її словами, пенсія може зрости десь на 12-13%.

«Я думаю десь на 12-13% – це половина від інфляції цього року і половина від зростання фонду зарплати. Це така сама індексація, яка була у березні цього року», – додала нардеп.

Третьякова також зазначила, що зростання пенсій буде відбуватися швидше, аніж інфляція.

«Наразі буде зростання пенсій швидше, аніж інфляція. Індексація буде швидше аніж інфляція, тому що це 50% від зростання фонду зарплати, яке йде вдвічі потужніше аніж інфляційні процеси. У нас два останні роки фонд зарплати зростає вдвічі швидше, аніж інфляційні процеси. Це означає, що роботодавець під тиском відтоку робочої сили закордон підвищує фонд зарплати швидше аніж йдуть інфляційні процеси», – відзначила вона.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за липень 2019 року в сумі 9,3 тис. грн.

Loading...