Новини » Економіка 22 вересня, 2019, 5:16
В НБУ зафіксували більш високі темпи зростання економіки

У II кварталі 2019 року економіка України зросла на 4,6% у річному вимірі, прискорившись з 2,5% у I кварталі 2019 року.

У Національному банку очікували, що економіка зросте лише на 3%, повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що основна причина жвавішого зростання економіки – вищі за прогнозовані темпи зростання споживчого попиту.

Разом з тим повідомляється, що зростання інвестицій стрімко уповільнилося. 

У розрізі видів діяльності прискорилося зростання у сільському господарстві завдяки високому врожаю. Показники промисловості поліпшилися за рахунок декількох факторів: закінчилися ремонти на окремих великих підприємствах, спостерігався значний зовнішній попит на залізну руду, збільшилося споживання енергетичних ресурсів через аномально спекотну погоду наприкінці кварталу.

Стрімке зростання спостерігалося в секторі фінансової та страхової діяльності завдяки рекордним обсягам чистих прибутків банків. Прискорилося зростання в торгівлі та транспорті.

Високими темпами й надалі зростала валова додана вартість у видах діяльності, основним рушієм зростання яких є споживчий попит: тимчасове розміщення й організація харчування, інформація та телекомунікації тощо. Поліпшення показників транспорту зумовлене також нарощенням транзиту газу через територію України.

Водночас, у будівництві зростання сповільнилося через послаблення інвестиційного попиту.

Також очікується, що, попри вищий врожай ранніх зернових, внесок сільського господарства у ІІІ кварталі зменшиться через нижчий врожай олійних культур. 

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський видав указ про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 00:09 :16