У Швейцарії протестували проти мобільної мережі 5G

У Берні в суботу, 21 вересня, відбулася акція протесту проти впровадження стандарту мобільного широкосмугового зв’язку п’ятого покоління 5G і, за словами активістів, «примусового опромінення», якому вони можуть піддатися.

У демонстрації під гаслом «Стоп 5G» взяли участь кілька тисяч чоловік. Деякі з них називали впровадження п’ятого покоління мобільного зв’язку в Швейцарії «злочином проти прав людини», повідомляє DW.

«Той факт, що сьогодні на вулиці вийшло стільки людей, – це потужний сигнал проти неконтрольованого впровадження мереж 5G», – написала в комюніке мітингу одна з його організаторів Тамлін Шибер Ульман.

Противники 5G вважають, що ця мобільна технологія може серйозно вплинути на здоров’я населення і навколишнє середовище. Вони роблять акцент на тому, що ризики, які вона несе, поки невідомі, і намагаються зібрати 100 тисяч підписів, щоб провести референдум на мораторій нової технології до їх з’ясування. Крім того, активісти вимагають прискорити розвиток оптоволоконного зв’язку, який, на їхню думку, є нешкідливим.

У лютому Швейцарія надала частоти 5G трьом великим операторам. На початку липня по країні почали працювати 334 вишок з частотами 5G. Однак ряд швейцарських кантонів – Женева, Фрібур, Во і Невшатель, – в якості запобіжного заходу відклали будівництво антен для мобільного зв’язку нового покоління.

В даний час проводиться декілька досліджень впливу нової технології на здоров’я людини. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що розпочала «оцінку ризику для здоров’я від впливу радіочастотних полів».

У 2018 році уряд Швейцарії також призначив групу експертів для вивчення ризиків, які пов’язані з впровадженням 5G. Їх висновки мають опублікувати до кінця року.

Нагадаємо, як заявив віцепрем'єр-міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, впровадження 5G в Україні недоцільно, тому що наразі головною метою є завершення впровадження 3G та 4G в найближчі два роки.

 

 

Loading...