У "Нафтогазі" відкинули можливість транзиту російського газу без жодного контракту

Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв відкинув можливість транзиту російського газу без жодного контракту.

Про це він повідомив журналістам на наступний день після тристоронніх переговорів з представниками "Газпрому" і Єврокомісією, передає DW

Він зазначив, що рівень тарифів для транзиту російського газу в Європейський Союз через ГТС України залежатиме від заброньованих обсягів транзиту. При цьому Коболєв пояснив, які тарифи "Газпром" зможе отримати в разі довготривалого контракту.

"Обидва сценарії були розраховані на 15 років бронювання потужностей. Якщо "Газпром" бронюватиме 60 мільярдів кубометрів на рік, то протягом 2020-2024 років у "Нафтогазі" очікують тариф на рівні 3,21 долара США за прокачку тисячі кубометрів газу 100 кілометрами української ГТС. Якщо ж "Газпром" бронюватиме 90 мільярдів кубометрів, то тариф розраховують на рівні 2,56 долара. Для порівняння, "Нафтогаз" очікує, що тариф, за яким здійснюється транзит російського газу до ЄС, у 2019 році складе 2,61 доларів", – уточнив голова "Нафтогазу".

Коболєв додав, що чим більші обсяги та чим на довше "Газпром" бронюватиме, тим нижчим буде тариф. 

Нагадаємо, 19 вересня у Брюсселі пройшли тристоронні переговори по газу між Єврокомісією, Україною та РФ.

Докладніше читайте у нашому матеріалі: " Доленосні 40 хвилин: Чого досягла Україна на тристоронніх переговорах по газу".

Loading...