Найбільша в історії наукова експедиція вирушила в Арктику

ZIK

Найбільша в історії наукова експедиція вирушила в Арктику для вивчення клімату.

Про це повідомляє видання DW.

Зазначається, що в експедиції під назвою MOSAiC (Багатопрофільна дрейфуюча обсерваторія з вивчення арктичного клімату) беруть участь 600 дослідників із 17 країн світу. 

Вартість проєкту становить 140 млн євро, половину з яких оплатила Німеччина. За даними видання, німецький криголам Polarstern (Полярна зірка) 20 вересня відчалив від берега у норвезькому місті Тромсе і поплив до Арктики. Його буде супроводжувати російське судно "Академік Федоров". 

Криголам попрямує в центральну Арктику. За два тижні він відшукає велику крижину, на якій буде розміщена наукова база. Вона дрейфуватиме в невідомому напрямку протягом року. На ній по черзі працюватимуть групи вчених.
 
Флот із чотирьох криголамів з Росії, Китаю та Швеції, а також літаки і вертольоти забезпечать зміну екіпажу й обслуговуватимуть експедицію.
 
Глава експедиції Маркус Рекс розповів, що головними завданнями дослідження є збір даних, "терміново необхідних для розуміння нашого клімату". Він додав, що клімат в Арктиці є найбільш невизначеним, а потепління там відбувається швидкими темпами. Дослідники також вивчатимуть види риб, які мешкають у водах Арктики.

Нагадаємо, раніше українські полярники виявили в Антарктиді "загублену" льодовикову печеру.

Loading...