Медведчук: Про яку "Країну в смартфоні" може йтися за такого низького рівня фінансування науки

Віктор Медведчук. Фото: 112.ua

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук вважає, що, поки в Україні фінансування науки на такому низькому рівні, говорити про можливості реалізації проекту "Країна в смартфоні" не можна.

Таку думку нардеп висловив в ефірі соціально-політичного ток-шоу "Голос народу" на телеканалі "112 Україна".

"Проголосили, що "країна має бути в смартфоні", і це дуже добре, як і діджиталізація, але питання полягає в тому, що це наука. А давайте звернемо увагу, які закладено кошти на науку. Так ось, на науку закладено 10 млрд фінансування. Це взагалі нічого. Це фактично заробітна плата тих учених, які залишилися, оренда приміщень та їхнє утримання", - зазначив нардеп.

На думку Віктора Медведчука, у бюджеті України на 2020 рік закладено недостатню суму на університетську науку, яка має стати двигуном "Країни в смартфоні".

"Ба більше, на університетську науку, яка завжди була прогресивною, закладено взагалі 845 млн. Про яку "Країну в смартфоні" може йтися за такого фінансування науки, яка є основним двигуном усіх цих прогресивних технологічних та інноваційних питань та їхніх рішень в інтересах держави?" - додав народний депутат.

Зазначимо, раніше голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук зазначав, що законопроект про держбюджет не можна назвати соціально орієнтованим. На його думку, епоха бідності продовжиться і в 2020 році.

Loading...