Новини » Політика 20 вересня, 2019, 11:06
Зміцнення гривні: Дубінський каже, що до цього причетні крупні аграрії
Олександр Дубінський. Фото: 1plus1.ua
Олександр Дубінський. Фото: 1plus1.ua

На раптове зростання курсу гривні має вплив підготовка до відкриття ринку землі. Аграрні олігархи, які виводили кошти в офшори, змушені завозити гроші в Україну, легалізувати їх, щоб придбати землю.

Про це заявив народний депутат України Олександр Дубінський під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради, який транслювався в ефірі телеканалу ZIK.

Пан Дубінський вважає, що зниження курсу долара, яке українці зараз можуть спостерігати, пов'язане з бажанням правління НБУ втриматись на своїх посадах. На його думку, вони є подільниками Валерії Гонтаревої і зараз, щоб хоч якось продемонструвати свою ефективність, штучно стримують курс валюти.

«Я вважаю, що курс долара стримується штучно правлінням НБУ. Вони тримаються за свої крісла. Це люди, які працювали з Гонтаревою, приймали участь у банкопаді і знищенні банківської системи. Зараз вони заходяться перед загрозою звільнення», – зазначив політик.

Окрім цього, він додав, що на теперішній курс долара має вплив також те, що готується відкриття ринку землі. Зокрема, пана Дубінський зауважив, що очікується, що спершу землю дозволять купляти лише українцям, тому зараз з-за кордону надходить величезна кількість валюти, щоб згодом використати її для купівлі землі.

«Крупні аграрії, які упродовж десятків років заробляли на українській землі і виводили кошти за кордон в офшори, через відкриття ринку землі будуть змушені завозити гроші в Україну, легалізувати їх, щоб придбати землю. Ви ж розумієте, що відкриття ринку землі призведе до того, що будуть чіткі правила, хто може її купувати. Йде до того, що іноземці на першому етапі будуть відсторонені від цього процесу», – прокоментував Дубінський.

До слова, курс долара впав до мінімуму за 3,5 роки. Зокрема, станом 20 вересня, середній курс долара в українських банках складає 24,40 грн на купівлі та 24,65 грн на продажу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:01 :23