В Україні пройшов кліматичний марш: Про що попросили президента України

Кліматичний марш у Києві. Фото 350.org

Сьогодні понад 2 тис. людей вийшли на кліматичний марш по всій України з вимогами нового екологічного курсу для нового уряду.

Про це повідомляє громадську організацію 350.org.

Згідно з повідомленням, кліматичний марш відбувся у 21 місті України, зібравши понад 2 тис. людей.

Зазаначається, що у Києві Марш розпочався на Михайлівській площі, пройшов вулицями Трьохсвятительською та через вулицю Михайла Грушевського та дійшов до Офісу Президента, щоб передати йому відкритий лист-звернення.

Представник Офісу Президента прийняв лист з вимогами кліматичних активістів. Серед яких:

- перейти на 100% відновлюваних джерел енергії до 2050 року. Уряд України має заявити про національний курс переходу країни на чисту енергетику.

- поступово відмовитися від викопного палива, встановити дату повної відмови від вугілля в енергетиці, підготувати регіони, залежні від вугільної промисловості, до справедливого переходу, припинити дотації у збиткову вугільну галузь.

- визнати енергоефективність пріоритетом №1 у сфері енергоспоживання. Виділяти на енергоефективність достатню кількість коштів із бюджетів усіх рівнів - національного, обласного, місцевого.

- припинити дотувати з державного бюджету промислове тваринництво. Викиди парникових газів від сектору тваринництва становлять за найбільш скромними оцінками 18% усіх викидів (відходів) від загальних забруднювачів повітря.

- розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру у містах. Найбільше в Україні повітря забруднюється від автомобілів та вугільної промисловості. Наприклад, у Києві викиди від транспорту відповідають за 90% забруднення повітря. Щоб міста стали дійсно “зеленими” - потрібен "зелений" мобільний і доступний транспорт.

- сказати "Ні" одноразовому пластику. Заборонити використання, імпорт та виробництво одноразового посуду, пакетів. Припинити виробництво та використання одноразового пластику. Впровадити розширену відповідальності виробників товарів.

Організатори зазначають, що через зміну клімату в Україні може повністю або частково затопити 590 поселень, 52 тисячі будівель, 660 екологічно небезпечних об’єктів, 200 тисяч гектарів c/г земель до кінця століття. 75 тисячам мешканців цих територій доведеться шукати собі новий дім.

Нагадаємо, сьогодні мільйони людей по всьому світу беруть участь у глобальному кліматичному протесті із закликом до урядів країн вжити заходів для боротьби із зміною клімату напередодні саміту ООН. 

 

Loading...