Новини » Світ 20 вересня, 2019, 17:26
У Польщі знайшли одну з найбільших повітряних бомб часів Другої світової війни
<nbsp;>

У Свіноуйсьці (Західнопоморське воєводство) було знайдено одну з найбільших повітряних бомб, яка була скинута під час Другої світової війни. На британську бомбу натрапили під час підготовчих робіт з поглиблення фарватеру Свіноуйсьце-Щецін.

Про це повідомляє Польське радіо.

«Водолази з 12-ї мінної ескадри підтвердили, що об’єктом є британська повітряна бомба», – розповів речник 8-ї прибережної оборони лейтенант Ґжеґож Лєвандовський. Він додав, що «це одна з найбільших бомб, яка була скинута під час Другої світової війни – так званий Tallboy». Загальна вага такої бомби приблизно 5,5 тон, довжина близько 6,5 метрів, а діаметр майже 1 метр.

За інформацією лейтенанта, поки що невідомо, в який спосіб бомба має бути ліквідована. «Сьогодні в центрі управління кризовими ситуаціями воєводства проходить нарада, на якій це питання буде обговорено. Спеціалістам потрібно дати декілька днів, щоб подумати над тим, як безпечно її забрати зі Свіноуйсьця», – додав Лєвандовський.

Нагадаємо, з початку 2019 року піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України вилучили та знищили понад 42 тисячі вибухонебезпечних предметів, у тому числі 734 авіабомби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 12:10 :20