Новини » Політика 20 вересня, 2019, 15:53
У Кабміні, ДФС і Мін'юсті обшуки: ДБР шукає документи, пов'язані з «Philip Morris Ukraine»
Фото EPA-EFE
Фото EPA-EFE

Відбуваються обшуки і масове вилучення документації в Кабінеті міністрів, Державній фіскальній службі (ДФС) і Міністерстві юстиції.

Ситуація пов'язана з кримінальною справою, в якій фігурує компанія «Philip Morris Ukraine» та її топ-менеджмент, пише begemot.media.

На цьому тижні були проведені обшуки і вилучення документів у кримінальній справі, в якій фігурує тютюновий холдинг «Philip Morris Ukraine». Обшуки проходять в самій компанії, в уряді, в ГФС і Мін'юсті, а причетних до справи викликають на допити.

Всі дії відбуваються в рамках судової ухвали, винесеним Жовтневим районним судом Полтави. Постанова опублікована в Єдиним державному реєстрі судових рішень.

Як стало відомо, відбувається, пов'язане з історією піврічної давності. У грудні 2018 року уряд уклало угоду з компаніями-філіями «Philip Morris Ukraine». Воно передбачає захист інвестицій компанії від прямої або непрямої експропріації і захист від необгрунтованих заходів. У січні 2019, у виконання розпорядження Кабміну, ДФС підписало угоду з тютюновою корпорацією, що дало їй можливість продовжити роботу в Україні.

Однак, в липні з'явилося повідомлення про проведення Державним бюро розслідувань (ДБР) обшуків в офісі ДФС, а в офіційному комментарі пресс-служби ДБР зазначалося, що вони пов'язані з діяльністю міжнародних виробників тютюнової продукції. Більш того, Бюро заарештувало документацію компанії.

У бізнес-середовищі неприємно здивовані ситуацією і вказують, що такий підхід уряду і агресивна поведінка ГБР може мати величезні наслідки. Силовики вийшли за межі розслідування факту порушень ДФС і ставлять під сумнів укладену раніше Мирова угода, про що вже є судові рішення.

Нагадаємо, що «Philip Morris Ukraine» входить в топ-5 найбільших платників податків країни вже кілька років поспіль. Так, в минулому році компанія заплатила в бюджет 14,8 млрд грн. «Philip Morris Ukraine» - провідна міжнародна тютюнова компанія, один з найбільших виробників сигарет, продукція якої продається в більш ніж 160 країнах світу, вийшла на український ринок в 1994 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 11:32 :09