Новини » Світ Читать эту новость на русском

"Російський екзархат" в Європі приєднався до РПЦ

Фото: РИА Новости

Священний синод РПЦ прийняв главу "Російського екзархату" в Європі архієпископа Іоанна і всіх кліриків під його керівництвом та парафії в юрисдикцію Московського патріархату.

Про це повідомляють "РИА Новости".

Раніше з подібним проханням глава "Російського екзархату" в Європі звернувся до патріарха Кирила.

Як повідомив архієпископ Іоанн, найближчим часом відбудуться збори представників цих парафій, які спрямують патріарху Кирилу і Священному синоду РПЦ свої пропозиції щодо канонічної форми їх організації.

Члени Священного синоду дали архієпископу Іоанну титул "Дубнинський".

У минулому році Константинополь вирішив розпустити Західноєвропейський екзархат російських парафій і анулював патріарший томос від 1999 року.

Багато священиків і парафіян виступили проти ліквідації екзархату і підпорядкування російських парафій грецької церкви. Обговорювалася можливість повернення в РПЦ і Російську православну церкву за кордоном.

Спочатку в екзархат були включені парафії, сформовані в основному біженцями з Росії після Громадянської війни. Згідно з указом патріарха Московського і всієї Росії Тихона, в 20-і роки минулого століття ці громади знаходилися під управлінням митрополита Євлогія в юрисдикції Російської церкви і іменувалися "Західноєвропейська єпархія" (або "Західноєвропейська митрополія") з центром у Парижі.

Однак у 1930 році митрополит Євлогій оголосив про "тимчасове переривання" відносин зі священноначалієм РПЦ через важке становище церкви в Радянському Союзі і самовільно звернувся до Константинопольського патріарха про перехід в його юрисдикцію. При цьому кілька парафій зберегли вірність РПЦ.

Loading...