Рада дозволила президенту розробляти план оборони України

Володимир Зеленський. Фото president.gov.ua

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №1011 про про внесення змін до Закону України "Про оборону України" щодо організації оборони держави.

Трансляцію наживо веде телеканал ZIK.

За відповідне рішення проголосували 286 нардепів.

Згідно з пояснювальною запискою, до Закону «Про оборону України» додається кілька абзаців.

Зокрема у статті 1 з’являється визначення плану оборони України. Це сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Окрім цього, у статтю 2 про основи оборони України додається абзац, в якому йдеться, що Для організації оборони держави Рада національної безпеки і оборони України розробляє та приймає рішення щодо проекту плану оборони України. Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо плану оборони України вводиться в дію указом Президента України з одночасним затвердженням військово-адміністративного поділу території України. Проект військово-адміністративного поділу території України розробляє та подає Президентові України на затвердження Кабінет Міністрів України.

Порядок розробки плану оборони України визначається Радою національної безпеки і оборони України.

Онлайн-трансляція вечірнього засідання Верховної Ради доступна за посиланням.

Loading...