Новини » Політика 20 вересня, 2019, 9:20
Міст між Заходом та Сходом: Медведчук наполягає на економічній багатовекторності України

Одновекторність не допоможе економічному розвитку України. Потрібно налагоджувати стосунки як з країнами Заходу, так і з державами Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Україна повинна стати своєрідним мостом між Заходом і Сходом.

Таку думку це в ефірі проекту «Інтерв'ю з Литвиненко» на телеканалі ZIK висловив голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

Коментуючи протистояння між США, Росією і Китаєм, він наголосив: Україна повинна не зіпсувати стосунки із жодною з цих країн.

«Не потрібно робити так, як команда Порошенка, коли у 2016 році брала участь у виборчому процесі в США на стороні одного кандидата. Це дуже небезпечно для такої держави, як наша. Адже сьогодні Україна не є лідером у світі, вона не входить у вищу лігу держав і економічного розвитку, і політичного місця у світі», – підкреслив Медведчук.

Тож, на його думку, багатовекторність України, в першу чергу, повинна торкатись економічних відносин. Нашій державі потрібно налагоджувати та зберігати стосунки з країнами Заходу у своїх інтересах. Однак, більш потужно слід розвивати відносини з Китаєм та Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

«Там, як і в Російській Федерації та країнах СНД – ринки збуту нашої продукції. Економіка зосереджена і цілеспрямовано направлена на ці ринки, а не на західні. Там ми не матимемо успіху ще багато років, а зона вільної торгівлі знищує економіку нашої держави ще з 2016 року, відколи й почала діяти», – зазначив Медведчук.

Тому, на думку нардепа, одновекторність не допоможе розвиватись нашій державі.

«Україна повинна стати мостом між Заходом і Сходом. Якщо влада це зрозуміє, якщо використовуватиме транспортні коридори – транзит нафти, газу, дороги, якими йдуть вантажі із Західної Європи на Схід – ми використаємо цей потенціал. Ми почнемо будувати міст, який нам потрібен. Без нього сьогодні не матимемо ефективної економіки», – вважає голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя».

Адже він переконаний: місія України будується на геополітичному становищі країни – усі ці транспортні коридори йдуть якраз через нашу територію. Натомість «Великий Шовковий шлях» зараз обійшов нашу державу.

«А чи знаєте ви, що у 2001-2002 роках була державна програма, яка займалась тим, що у нас була найбільша складова участі в цьому Великому Шовковому шляху. Я був одним з її виконавців. Територіальна складова була найбільшою в плані залучення інвестицій. На той час це були не десятки, а сотні мільярдів доларів», – розповів депутат.

Водночас, він зазначив: ті, хто сповідують ідею побудови в Україні сільськогосподарської держави, помиляються. Мовляв, у світі жодна така країна не досягла успіхів.

«Сільськогосподарська країна не може існувати просто так – необхідні великі дотації. Наприклад, сьогодні дотації в сільське господарство України приблизно дорівнюють 1%, у 2013-му були 6%. Натомість у країнах ЄС, з ким у нас підписана зона вільної торгівлі, вони становлять 40-45%. Уявляєте різницю? Скажіть, яка сільськогосподарська продукція України буде конкурентною на західних ринках? Жодна», – вважає політик.

Тож він переконаний: у державі слід зупинити процеси деіндустріалізації, деградації та деінтелектуалізації.

«Це три вороги України. Якщо цього не зупинимо, говорити про побудову успішної країни, підвищення добробуту та рівня життя, залишиться лише у піарвиступах нашої влади та популістських заявах та обіцянках», – резюмував Віктор Медведчук.

Як повідомлялось раніше, голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко зазначав: Україна програє кожного разу, коли укладає угоду про зону вільної торгівлі із потужнішою країною. Тому через такі домовленості із ЄС чи Ізраїлем Україна забиває м’яч у власні ворота.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 12:32 :25