"Медична наука в Україні зупинилася": Тодуров назвав ключові виклики у сфері охорони здоров’я

ZIK

Серед ключових викликів перед українською медициною – втрата кваліфікованих спеціалістів, проблеми з фінансуванням та медична наука, яка взагалі зупинилася, бо в останні роки фінансується тільки зарплата.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив спеціальний гість – відомий український кардіохірург, генеральний директор "Інституту серця МОЗ України" Борис Тодуров.

Ведуча ток-шоу Наташа Влащенко звернулася до Бориса Тодурова із проханням окреслити ключові проблеми сучасної української медицини.

"Перший виклик – це кадрове питання, бо зараз ми втрачаємо досить кваліфікованих спеціалістів, які масово від’їжджають, тисячами, до Німеччини, до Польщі, Чехії, Словаччини тощо. І це така втрата, яку досить довго ми будемо заповнювати", – наголосив Борис Тодуров.

Другим викликом, з його слів, є фінансування.

"Неможливо далі розвиватися чи робити якусь реформу на 3% у бюджеті країни? Це неможливо взагалі. Це авантюра, відразу скажу. Мінімум у Європі відсоток на медицину витрачається 7%. Від 7% до 12%", – зазначив Борис Тодуров.

Третім питанням, каже він, є медична наука, яка взагалі зупинилася, бо фінансується в останні роки тільки зарплата.

"І, якщо ви подивитеся у наукових установах, то більшість наукових керівників і більшість наукових співробітників працюють на пів ставки чи на чверть ставки, навіть не на повну ставку. І це біда, бо ми втрачаєм наукових співробітників, які можуть написати статтю, порахувати статистику, які можуть відповідально розмовляти про свої галузі, людей, які можуть створювати нові напрямки у медицині, створювати нові девайси, розробляти нові методики. І ми цих людей зараз втрачаємо", – сказав гість ток-шоу.

Нагадаємо, у проєкті Державного бюджету на 2020 рік, який подав Кабінет міністрів, на сферу охорони здоров’я передбачено виділення 72,1 млрд гривень.

Loading...