Медведчук щодо продажу землі: Купити землю зможуть тільки великі корпорації для подальшого перепродажу

Віктор Медведчук. Фото112.ua

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук вважає, що після створення ринку землі в Україні купити землі зможуть лише великі корпорації для подальшого перепродажу.

Таку думку нардеп висловив в ефірі соціально-політичного ток-шоу "Голос народу" на телеканалі "112 Україна".

Віктор Медведчук, з посиланням на експертів, повідомив, що якщо буде відкрито ринок землі, ринок купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення в Україні (близько 42 млн га), то це дасть ефект зростання економіки на 1,5-2% на той рік або в ті роки, коли цю землю продаватимуть.

"По-перше, це короткостроково і разово. По-друге, треба розуміти, хто хоче продажу землі: МВФ, Фонд Сороса, який ніколи не мав такого впливу в Україні на владу - як виконавчу, так і законодавчу. Ці люди давно відчувають необхідність сьогодні отримати презент у вигляді продажу землі сільськогосподарського призначення. Ба більше, якщо хтось думає, що ті, хто переважно, я не кажу всі, буде скуповувати цю землю і думає, що ця земля запрацює, на ній вироблятимуть продукцію, вирощуватимуть ті чи інші культури, то він глибоко помиляється. Тому що землі будуть скуповувати зі спекулятивною метою", - зауважив нардеп.

Також Віктор Медведчук зазначив, що в Україні, за експертними оцінками, ціна землі за 1 га дорівнюватиме 2-4 тис. дол.

"Що зроблять великі корпорації? Чому великі? Ми перед цим говорили, звідки в людей гроші? Гроші є в тих великих структур, які дійсно мають у своєму розпорядженні кошти, або люди можуть отримати, представники малого, середнього бізнесу, фермери кредити. Але хто буде брати кредити під 18, 20 або 22%? Це ж треба заробляти тоді 25, 30, 40 для того, щоб їх віддавати. Ці люди навряд чи зможуть придбати ці землі, а ось великі корпорації зможуть - як внутрішні, так і зовнішні. Навіщо вона їм? Вони її куплять, не будуть нічого робити рік-два, і через рік-два вони продадуть за ціною вдвічі-втричі дорожче. Тобто це чистий бізнес", - підсумував нардеп.

Як відомо, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вже опублікувало текст законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення". 

Раніше Віктор Медведчук заявляв, що скасовувати мораторій на продаж землі треба тільки після всеукраїнського референдуму.

Loading...