Новини » Економіка 20 вересня, 2019, 6:20
Ексглава представництва ЄБРР в Україні подав в суд на НБУ

Ексглава представництва Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Шевкі Аджунер подав позов в Окружний адміністративний суд міста Києва до Національного банку України (НБУ).

Серед вимог позову – визнати протиправним та скасувати рішення комітету НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем, яким було відмовлено Аджунеру у погодженні на посаду голови наглядової ради Ощадбанку (Київ), повідомляє Дзеркало тижня.

Аджунер вважає вказане рішення упередженим, незаконним і таким, що прийняте регулятором з перевищенням повноважень, відзначається в повідомленні.

В даний час вирішується питання про відкриття провадження у справі.

В Міжнародному валютному фонді теж прокоментували рішення НБУ дискваліфікувати п’ять членів наглядової ради «Ощадбанку».

Зокрема вказується, що Національний банк зобов’язаний проводити ретельну і незалежну оцінку кандидатів у наглядові ради державних банків України, відзначили в МВФ.

«Обов’язком НБУ є проведення ретельного та незалежної оцінки, яка включає застосування професійного судження про те, чи є кандидати в наглядові ради кваліфікованими і чи відповідають вони всім юридичним вимогам», – пояснили в МВФ.

Раніше Національний банк України оприлюднив календар планових платежів за зовнішньою заборгованістю перед нерезидентами в іноземній валюті за станом на 1 липня 2019 року.

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 14:51 :53