Новини » Економіка 20 вересня, 2019, 21:20
"Доля посилає нам час": Експерт вказав, як уникнути проблеми дефіциту газу
ZIK
ZIK

Україна має час для переговорів, а також для розвитку видобутку газу для внутрішнього споживання і вирішення проблеми великої енергозатратності.

 

Про це в ефірі програми "Треба поговорити" на телеканалі ZIK заявив політолог Костянтин Матвієнко.

Експерт зазначив, що українська газотранспортна система (ГТС) має не лише транзитне значення для Європейського Союзу, а й для постачання газу для українських споживачів.

"Ні для кого не є секретом, що попередня влада не розвивала внутрішній газовий видобуток. Відтак, підприємства, домогосподарства відчуватимуть дефіцит газу, якщо не буде російського газу", – застеріг він.

З його слів, розмови про реверс блакитного палива – це лише окозамилювання.

"Треба розуміти, що Україна залишається залежною від російських вуглеводнів, так само від них залежна Білорусь, і ось з цієї позиції, з урахуванням перспективи добудови "Північного потоку", а там не все так буде швидко, бо після добудови він ще рік працюватиме у тестовому режимі. Це не відбудеться дуже швидко. Це дає нам певний "люфт" для а) переговорів, б) для розвитку видобутку газу для внутрішнього споживання", – наголосив Костянтин Матвієнко.

Він нагадав, що ще однією великою проблемою України є велика енергозатратність як комунальних господарств, так і промислових підприємств.

Експерт наголосив: "От зараз, буквально, доля посилає нам час, за який ми маємо мобілізуватися і вирішити ці питання".

"Що робити із газотранспортною системою? Вона унікальна. Вона, об’єктивно, дуже ще дорога", – зазначив Костянтин Матвієнко та звернув увагу на те, що до ГТС входить система сховищ на Західній Україні. З його слів, США за посередництвом Польщі виявляють до них великий інтерес.

Водночас, експерт сумнівається, що чинна влада раціонально використає час, який нині має країна.

Як повідомляли, голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв заявив про стриманий оптимізм щодо газових перемовин, але й до песимістичного сценарію також готові.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 13:50 :12