Бюджет-2020 має бути прийнятий на новій податковій базі, - Гетманцев

ZIK

Новий державний бюджет повинен бути затверджений на новій податкові базі та нових нормативних актах.

Про це заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев під час брифінгу у кулуарах Верховної Ради, який транслювався в ефірі телеканалу ZIK

За його словами, зараз вони приймають дуже багато законопроєктів в турборежимі, аби проєкт бюджету став не нарисами бюджетної політики, а реальним бюджетом розвитку. 

«Закон про державний бюджет повинен бути затверджений вже на новій податкові базі, на нових нормативних актах, які ми приймемо. Він повинен врахувати всі ті додаткові доходи, які ми йому додамо прийняттям своїх рішень. Безперечно, все ми не зможемо їх прийняти, до моменту прийняття бюджету, але основні інструменти ми дамо уряду», - розповів пан Гетьманцев. 

На його переконання, той законопроект зі змінами до податкового законодавства, який розглядається на комітеті з питань фінансів, буде покладений в основу бюджету.

«Ми не плануємо якесь кардинальне підвищення ставок, чи якихось додаткових обтяжень підприємцям, але те, що треба ліквідувати корупційні пільги, ми про це говорили. Ми говорили, що треба унеможливити великому бізнесу ховати статки в офшорах. Це теж є складовою частиною наших податкових проєктів, які повинні бути узгоджені з проєктом про бюджет», - констатував Данило Гетьманцев.

Нагадаємо, законопроєкт про Державний бюджет на 2020 рік було подано до ВРУ 15 вересня. Документом передбачаються доходи державного бюджету на 2020 рік у сумі 1 079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду — 962,7 млрд грн; видатки — у сумі 1 170 млрд грн. Платежі за державним боргом у 2020 році становитимуть близько 438,1 млрд грн, з яких обслуговування державного боргу — 145,2 млрд грн, погашення державного боргу — 292,9 млрд грн.

Loading...