Новини » Суспільство 20 вересня, 2019, 18:20
Позов прокуратури Криму до КМУ: суд відкрив провадження у справі
Відділення Ощадбанку України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Відділення Ощадбанку України. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Окружний адміністративний суд столиці відкрив провадження у справі про скасування обмежень для внутрішньо переміщених осіб щодо отримання пенсій та інших виплат виключно через Ощадбанк.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Згідно з провідомленням, справу розглядатимуть за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 4 грудня 2019 року. 

Як зазначається, з відповідним позовом до Кабінету Міністрів України звернувся заступник прокурора Автономної Республіки Крим. Позивач оскаржує п.1 постанови КМУ "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" в частині, що стосується виплат пенсій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, що призначені зазначеним особам, через рахунки та мережу установ ПАТ "Державний ощадний банк України".

На думку позивача, визначення Ощадбанку єдиним банком для проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам не відповідає ст.1 Першого протоколу  Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, положенням Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" та порушує засади цивільного законодавства на свободу договору та вибір контрагента. 

Нагадаємо, раніше до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулися із позовом, аби дозволити внутрішньо переміщеним особам отримувати пенсій та інші виплати не тільки через Ощадбанк, але й через інші фінансові установи. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 08:43 :11