Новини » Економіка 19 вересня, 2019, 10:12
В Україні випустили монету, присвячену першому пуску ракети-носія «Зеніт-3SL»
Фото: Музей грошей НБУ. facebook
Фото: Музей грошей НБУ. facebook

19 вересня 2019 року Національний банк у продовження серії «Україна космічна» вводить в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень.

Про це повідомляє Музей грошей Національного банку України у Facebook.

«Монета присвячена важливому етапу в історії розвитку вітчизняного та міжнародного ракетобудування – першому пуску ракети-носія «Зеніт-3SL». Головний розробник ракети – КБ «Південне», а виробник – «Південмашзавод» (м. Дніпро)», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перший старт із морської платформи «Одіссей» було здійснено 28 березня 1999 року. Він успішно продемонстрував пускові можливості ракетно-космічного комплексу «Морський старт».

Зокрема, програма «Морський старт» – один із найцікавіших і революційних міжнародних космічних проектів кінця XX століття. У її межах уперше було реалізовано ідею використання морської платформи для здійснення космічних запусків із екваторіальної зони. Це дало змогу максимально використати ефект обертання Землі та виводити на орбіту вантаж більшої маси з меншими затратами палива.

«Унікальність ракети-носія «Зеніт-3SL» полягає в її екологічній чистоті, що є на сьогодні надзвичайно важливим», – наголосили в Музеї грошей.

На аверсі монети розміщено композицію, що символізує запуск ракети-носія «Зеніт-3SL». На дзеркальному тлі реверсу монети зображено плавучу платформу, ліворуч від якої – корабель.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2019 року Національний банк припиняє розрахунок монетами номіналом 1, 2 та 5 копійок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 07:40 :37