Новини » Спорт 19 вересня, 2019, 1:18
У Лізі чемпіонів УЄФА зіграно заключні вісім матчів стартового туру групового етапу
uefa.com
uefa.com

Завершилися заключні матчі першого туру групового етапу Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2019/2020. Наприкінці доби 18 вересня на футбольних полях Старого Світу було зіграно вісім матчів другого ігрового дня стартового туру групового етапу.

У Брюгге на дно «залягли» два представники групи А. Господарі та турецький Галатасарай створили чимало моментів за 90 хвилин, грали на рівних, але забити бодай м’яч так і не зуміли. Таким результатом можуть бути невдоволені обидві команди, оскільки в конкурентах у них по квартету грізні Парі Сен-Жермен і мадридський Реал.

Лондонський Тоттенхем витримав стартовий штурм пірейського Олімпіакоса, а в середині першого тайму провів ударну п’ятихвилинку. Спочатку Харрі Кейн впевнено реалізував пенальті, призначений за фол проти нього ж на лінії штрафного майданчика. А на 30-й хвилині Девіс перехопив м’яча на половині поля суперника, просунувся з ним по лівому флангу й відкинув у центр на Лукаса Моуру. Бразилець натомість проскочив оборонця і класно пробив метрів із 25-ти – 2:0. Та Олімпіакос наміру здаватися не мав. Під завісу першого тайму Матьє Вальбуена кинув у прорив Даніеля Поденсе, а той більярдним пострілом відправив м’яч у дальній кут воріт Льоріса. А на старті другої половини гри Вертонген збив у власному штрафному того ж Вальбуена, і хавбек спокійно переграв із 11-метрової позначки свого співвітчизника – 2:2. Упродовж наступних 40 хвилин обидві команди намагалися змінити рахунок на власну користь, але вирвати перемогу ніхто з них так і не зумів – справедлива і закономірна нічия.

А в другому матчі цієї групи Баварія на власному полі здолала Црвену Звезду. Мюнхенці тотально переважали сербів, але відкрили рахунок лише на 34-й хвилині. Перішіч накрутив опонента на лівому фланзі й влучно навісив у район лінії воротарського, звідки Кінгслі Коман у падінні головою пробив Боряна. У другому таймі ситуація не змінилася – німецький гранд нестримно атакував, але забити зумів лише під завісу поєдинку. На 80-й хвилині Роберт Лєвандовскі скористався неузгодженістю оборони та голкіпера Црвени Звезди й проштовхнув м’яч у сітку. А в доданий арбітром час Томас Мюллєр в один дотик завершив небанальний розіграш штрафного від Алькантари – 3:0.

Тим часом майбутній суперник Шахтаря загребське Динамо несподівано розгромив Аталанту вдома. Хорвати повели в рахунку вже на 10-й хвилині: після затяжної атаки господарів Марін Леовац вдало замкнув простріл із правого флангу. А ще до перерви Міслав Оршіч оформив дубль. Спочатку хавбек ювелірно поклав м’яч у дальній кут ударом із лінії штрафного майданчика, а потім із кількох метрів замкнув головою пас від Адемі. На другий тайм керманич бергамасків випустив українця Руслана Маліновського, але це не зупинило хорватський «болід» – Оршіч отримав оперативний простір в атаці другим темпом і майстерно оформив хет-трик.

Туринський Ювентус у матчі фаворитів квартету D не зміг втримати мінімальну перевагу над мадридським Атлетіко. На 48-й хвилині Хуан Куадрадо на куті карної зони отримав передачу від Ігуаїна, підробив м’яч і неймовірним ударом влучив у дальню дев’ятку. А на 65-й Блез Матюйді головою «розстріляв» Облака після подачі Алекса Сандро з лівого флангу та подвоїв перевагу італійців. Щоправда, «матрацники» відповіли вже за кілька хвилин, коли Стефан Савіч забив після стандарту. А на останній хвилині основного часу Ектор Еррера замкнув подачу Тріпп’єра з кутового – 2:2 у підсумку.

У центральній грі дня в Парижі ПСЖ захопив ініціативу зі стартовим свистком, що вже на 3-й хвилині могло вилитись у пенальті за гру рукою у виконанні Мілітао. Втім, арбітри вирішили проігнорувати цей момент, але це болісно вдарило по гостроті зачину поєдинку – обидві команди перейшли до затяжної розвідки. Втім, швидшими і небезпечнішими у ній були господарі, що вилилось у красивий гол на 14-й хвилині: Бернат у дотик класно обігрався з Ікарді й прострілив на кут воротарського, а Ді Марія одразу ж пробив під ближню стійку – 1:0. А рівно за двадцять хвилин «бланкос» виймали другий м’яч із сітки власних воріт – це їх екс-одноклубник Ді Марія несподівано пальнув з лінії напівкола точно під праву стійку – 2:0. В ендшпілі поєдинку очікувався штурм Реала, але ПСЖ грамотно пресингував і збивав темп як в ігрових ситуаціях, так і за допомогою різноманітних сутичок після дрібних фолів. Вже на 84-й хвилині парижани отримали шанс взагалі закрити гру, однак удар Шупо-Мотінга з дальньої дистанції пролетів над поперечиною. На 86-й же вирватись віч-на-віч міг Ді Марія, однак його у чистому підкаті на лінії штрафного зумів зупинити Менді. Гра Реала швидко розвалювалася – не допоміг навіть вихід Вінісіуса. Зрештою, ПСЖ зробив те, що мав зробити: на 90+1-й хвилині Ді Марія віддав передачу на хід у вільну зону Меньє, який разом Бернатом вийшов «два в один», обігрався з Хуаном і забив у майже порожні ворота – 3:0. Фінальний свисток зафіксував ефектну перемогу ПСЖ.

Додамо, що поєдинки другого туру групового етапу відбудуться за два тижні – 1 і 2 жовтня.