Новини » Суспільство 19 вересня, 2019, 18:05
У Києві представили раритетні видання з архівів Софії Київської
Церковний споменик (сімейна книга), 16 століття. Фото: Богдана Костюк, Радіо Свобода
Церковний споменик (сімейна книга), 16 століття. Фото: Богдана Костюк, Радіо Свобода

У Києві відкрилася виставка «Раритети з бібліотеки Софії Київської XVІ-XVIII ст.», на якій представлені стародавні історичні цінності заповідника «Софія Київська».

Про це «Радіо Свободі» повідомила генеральний директор заповідника Неля Куковальська.

«Представлені на виставці пам’ятки є оригіналами, нині вони зберігаються в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені Вернадського, але походять вони з архіву та бібліотеки монастиря Софії Київської. Це, зокрема, царські й патріарші грамоти, рукописи і стародруки», - сказала вона.

Виставку відкрили у рамках роботи міжнародної наукової конференції «Софіївські читання» (19-20 вересня).

«У 1927 році Софіївські стародруки і бібліотека були перевезені до Національної бібліотеки України для належного зберігання й дослідження. Серед раритетів, які від сьогодні виставлені у Свято-Софіївському соборі, відзначу друкований «привілей польського короля Сигізмунда Першого київському митрополиту Йосифу Другому на підтвердження прав Православної церкви: документ виписаний 2 липня 1511 року, написаний він староукраїнською мовою», – розповіла Куковальська.

Також серед представлених на виставці стародруків є і церковні книги.

Нагадаємо, у травні в Будинку митрополита «Софії Київської» презентували унікальну культурну цінність, яку привезли з Німеччини - історичний документ - грамота Петра І.

Міністерство культури України тоді повідомляло, що «грамота Петра І Іоасафу Кроковському з підтвердженням поставлення його на Київську митрополію, Москва, 14 вересня 1708 р. - це остання царська грамота вільно обраному Київському митрополиту».

Для тих, хто хоче відвідати заповідник, нагадаємо, що віднедавна «Cофія Київська» стала дружньою для батьків з немовлятами – в ній з’явився пеленальний столик для малюків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 12:08 :08