США подали позов проти скандального ексспівробітника ЦРУ та АНБ Сноудена

Едвард Сноуден

Влада США подала позов проти ексспівробітника Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США і Агентства національної безпеки (АНБ) Едварда Сноудена.

Про це повідомляє телеканал NBC з посиланням на пресслужбу американського Мін’юсту.

Відомство стверджує, що мемуари Сноудена Permanent Record («Особиста справа») порушують домовленості про нерозголошення, які підписував колишній співробітник спецслужб.

«Едвард Сноуден порушив зобов’язання перед Сполученими Штатами, які він взяв на себе, коли підписав угоду в рамках роботи в ЦРУ і в якості співробітника АНБ», – наводяться в повідомленні слова помічника генерального прокурора Джоді Ханта.

Позов поданий до суду Східного округу штату Вірджинія. При цьому в Мін’юсті США відзначили, що не зупинятимуть поширення книги.

Викриття Сноудена в 2013 р викликали дипломатичний скандал, коли з’ясувалося, що АНБ США прослуховувало телефонні розмови 35 глав різних держав, в тому числі канцлера Німеччини Ангели Меркель. У США йому пред’явили звинувачення в шпигунстві і викраденні держвласності. В результаті Сноуден втік до Росії, де отримав тимчасовий притулок. У 2014 р термін притулку був продовжений на три роки. Сноудену також був видано посвідку на проживання.

Нагадаємо, колишній працівник Агентство національної безпеки Америки Едвард Сноуден бажає отримати політичний притулок у Франції.

 

Loading...