Новини » Спорт 19 вересня, 2019, 0:22
«Шахтар» на старті Ліги чемпіонів вдома розгромно програв «Манчестер Сіті»
Футболісти донецького «Шахтаря» не змогли стримати атаки «Манчестер Сіті» у першій грі групового етапу Ліги чемпіонів / ua-football.com

Футболісти донецького «Шахтаря» з поразки стартували у груповому турнірі Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2019/20. «Гірники» вдома, на полі ОСК «Металіст» у Харкові програли фавориту не лише групи, а й розіграшу загалом англійському «Манчестер Сіті» з рахунком 0:3.

Футбол. Ліга чемпіонів УЄФА-2019/2020. Груповий етап. Матч першого туру групи С

«Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Манчестер Сіті» (Англія) – 0:3 (0:2)

18 вересня. Початок – 22:00. Харків. Стадіон ОСК «Металіст».

Артур – Артур Соареш Діаш (Португалія).

«ШАХТАР»: Пятов, Болбат, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі, Степаненко, Алан Патрік (М.Антоніо 74), Соломон (Коноплянка 46), Марлос, Тайсон, Мораес (Дентіньо 77).

«МАНЧЕСТЕР СІТІ»: Едерсон, Уолкер (Консело 81), Отаменді, Стерлінг, Зінченко, Родрі (Менді 83), де Брюйне (Б. Сілва 77), Фернандіньо, Гюндоган, Жезус, Марез.

Голи: Марез 24, Гюндоган 38, Жезус 76.

Попередження: Родрі 29.

«Містяни» прогнозовано захопили ініціативу з перших хвилин і почали намацувати слабкі місця в обороні донеччан. Спочатку господарі елементарно не могли вийти з власної половини поля, а високий пресинг Сіті (троє гравців гостей атакували суперників уже в штрафному майданчику Шахтаря) провокував «гірників» на помилки. Та поступово освоїлися і донеччани й кілька разів спробували огризнутися у контратаках, але бажаного ефекту це не дало, пише football24.ua.

Зрештою, на користь Сіті зіграла індивідуальна помилка господарів. На 24-й хвилині Патрік втратив м’яч біля кута штрафного майданчика, а британський гранд здійснив кинджальний випад. Забивати міг Гюндоган, але удар Ілкая взяла на себе стійка, а от Марез без проблем добив м’яч у порожні ворота. Оборона Шахтаря у цей момент лише розвела руками, очікуючи, що суддівська бригада зафіксує офсайд в алжирського вінгера. Втім, повтор яскраво продемонстрував, що гол забитий за правилами.

Після такого нокдауну, однак, донеччани зуміли прийти до тями. А на 35-й хвилині отримали свій шанс зрівняти рахунок. Це Тайсон прорвався до штрафного майданчика «містян» і класно відкинув на Мораєса, але Жуніор, хоч і готував удар, але переграти Едерсона в ближньому бою не зумів – великий сейв бразильця!

А вже за 3 хвилини Шахтар отримав відплату. Марез класично для себе змістився із флангу в центру й відкинув м’яч на Гюндогана, а німець крутим ударом «шведою» переграв Пятова – 0:2. А в «співавтори» гола можна записати Матвієнка, який втратив власну позицію і дозволив центрхаву гостей почуватися справжнім господарем штрафного майданчика суперника.

Під завісу тайму команди обмінялися реальними нагодами. Мораєс отримав ще одне побачення з Едерсоном у контратаці, але так і не зміг пробити кіпера й отримав ушкодження. Натомість Рахім Стерлінг у компенсований час міг ховати всі надії Шахтаря, але не докрутив м’яч у дальню дев’ятку. Отже, 0:2 після першого тайму – рахунок, що залишав мінімальні шанси для чемпіона України.

У перерві Луїш Каштру випустив на поле Коноплянку, спробувавши повторити трюк з матчу проти Зорі, коли поява Євген покращила гру Шахтаря. Манчестер Сіті з посмішкою на це глянув і продовжив домінувати. Едерсон спробував додати інтриги – необачно вийшов далеко з воріт. Мораєс зі складної ситуації намагався закинути м’яч у порожні ворота, але пробив дуже невлучно.

Після цього гості продовжили створювати моменти. Зінченко п’ятою намагався вивести на удар Жезуса – офсайд. Гюндоган перехопив м’яч на нашій половині, протягнув його декілька метрів і вистрелив у Пятова. Кривцов у цій же атаці віддав на Стерлінга – стійка. Ще через кілька хвилин Гюндоган вийшов сам на сам з голкіпером Шахтаря, але Пятов знову врятував.

У «гірників» не виходило буквально нічого. Поодинокі спроби перейти середину поля з м’ячем грамотно присікав суперник, а ініціативу Тайсона погано підтримували партнери. Натомість Манчестер Сіті грався з господарями, легко розрізаючи оборону передачами на Стерлінга. Десь прочитав Пятов, десь допомогли офсайди, десь пробачив де Брюйне – так Шахтар уникав розгромного рахунку.

На 76-й хвилині третій гол у ворота Пятова все ж залетів. Марлос поліз у обіграш біля чужого штрафного і втратив м’яч. Контратака 3 в 2 від «містян» стала результативною: де Брюйне вчасно віддав на Жезуса, а той спокійно покотив у дальній кут – 0:3.

Кінцівка зустрічі не подарувала гольових моментів. Можна відзначити, що Пеп Гвардіола на пару хвилин перевів Зінченка в центр поля, випустивши на поле Менді. Нічим особливим на цій позиції українець не відзначився. Фінальний свисток зафіксував впевнену перемогу Манчестер Сіті.

Шахтар невдало стартував у Лізі чемпіонів. У паралельному матчі групи С загребське Динамо сенсаційно розбило Аталанту – 4:0. Таким чином «гірники» після харківського фіаско навіть не на останньому місці.

2019-10-21 22:54 :29