Росія готова бронювати потужності української ГТС для транзиту газу, - росЗМІ

ГТС. DT.ua

Тристоронні переговори за участю представників Єврокомісії, Росії та України були конструктивними.

Про це російським ЗМІ заявив глава Мінестерства енергетики Російської Федерації Олександр Новак

«Росія готова бронювати потужності для транзиту газу через газотранспортну систему України», - сказав він.

Міністр також зазначив, що Росія запропонувала продовжити угоду на транзит газу через Україну на короткий термін, в разі, якщо не будуть впроваджені нові вимоги ЄС.

Новак також додав, що обсяги прокачування газу через ГТС України в ході переговорів не обговорювалися. Сторони при цьому домовилися продовжити консультації через місяць.

Повідомляється, що тривалість переговорів склала близько 40 хвилин.

«Збереження транзиту російського газу через Україну можливо при дотриманні двох умов: наявності конкурентоспроможних тарифів на прокачування, а також врегулюванні сторонами судових суперечок», - відзначав Олександр Новак.

Водночас глава уряду РФ Дмитро Медведєв додав, що крім цього в Україні повинна бути «стабільна політична обстановка».

Довідково: транзитний договір «Газпрому» з «Нафтогазом» діє до кінця 2019 року. Планується, що до моменту його завершення будуть введені в експлуатацію газопроводи «Північний потік - 2» і «Турецький потік», що дозволило б Росії відмовитися від використання української ГТС при поставках газу в Європу.

Раніше повідомлялось, що народний депутат від партії "Слуга народу" представник президента у Раді Андрій Герус повідомив, що Україна готується до найгіршого сценарію на цю зиму, якщо не будуть прийняті якісь рішення на тристоронніх переговорах у Брюсселі.

Читайте наш розлогий матеріал «Тристоронні переговори: чи збереже Україна транзит російського газу».

Loading...