live

Перевагу НАТО над Росією "втрачено": Альянс змінює стратегію

Newsweek
Newsweek

Американський щотижневий новинний журнал

НАТО и Россия

Росія і Китай змусили світових лідерів знову замислитися про суперництво великих держав. Багаторічне незаперечне світове панування США в пострадянський період добігає кінця, і трансатлантичний альянс змушений повернутися обличчям до цієї нової реальності.

Переклад ИноСМИ.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США попередив, що в останні роки військову перевагу НАТО над все більш агресивною Росією було втрачено, що змусило альянс, створений 70 років тому, переглянути свою стратегію стримування Росії, що відроджується.

Як повідомляє "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода", генерал Джозеф Данфорд виступив перед журналістами у вівторок після останнього засідання Військового комітету НАТО в Словенії, на якому, за його словами, обговорювалася нова військова стратегія НАТО, узгоджена в травні.

Войовнича Росія і Китай, який стає все більш сильним, змусили світових лідерів знову замислитися про суперництво великих держав. Багаторічне незаперечне світове панування США в пострадянський період добігає кінця, і трансатлантичний альянс змушений повернутися обличчям до цієї нової реальності.

Найсерйознішою загрозою є Росія. У Грузії, Україні та в Сирії Москва продемонструвала готовність застосувати військову силу для захисту своїх стратегічних інтересів і збереження того, що вона вважає своєю сферою впливу. Найчастіше ці інтереси знаходяться в прямому протиріччі з цілями США і НАТО.

У травні командування НАТО прийняло нову військову стратегію альянсу. Головний маршал британської авіації сер Стюарт Піч заявив, що вона дозволить блоку "виконати нашу основну місію - захистити майже один мільярд людей".

У вівторок на прес-конференції Данфорд заявив: "Росія є конкурентом, і перевагу НАТО над Росією, що відроджується втрачено".

За словами генерала, військове керівництво НАТО "визнає цей баланс сил, що змінився". Він сказав, що це стало однією з причин перегляду стратегії в травні. "Тепер ми в НАТО здійснюємо планування більш злагоджено і послідовно, - пояснив Данфорд, - і зміцнюємо потенціал спільними зусиллями".

Минулого місяця Данфорд заявив, що США та їх союзники по НАТО стикаються з безліччю загроз із боку ворожих держав.

Генерал зазначив, що Росія проводила свої військові кампанії в Грузії, в Україні, в Сирії і активні заходи в інших країнах. І поряд з цим "прийняла на озброєння засоби, які не відповідають договору [про ракети середньої і малої дальності сили середньої дальності], і президент Путін з гордістю розповідав про можливості систем зброї, призначені для того, щоб створити загрозу для Америки".

При цьому Китай, який діє все більш впевнено, мілітарізує спірні території в районі Південно-Китайського моря і продовжує вкладати запаморочливі суми в свої збройні сили - особливо у військово-морський флот Народно-визвольної армії.

За словами Данфорду, після закінчення холодної війни і Росія, і Китай уважно вивчали військову стратегію, можливості і досягнення США і намагалися розробити технології і стратегії з урахуванням слабких сторін Америки.

Данфорд заявив у вівторок, що нарада в Словенії стала продовженням роботи щодо практичної реалізації військової стратегії НАТО. Тобто, роботи, спрямованої на успішне застосування на практиці концепції "колективної оборони" НАТО для захисту від зовнішньої агресії і погроз.

"У 1990-ті роки у нас - як і у США - не було особливої ​​конкуренції, не було необхідності більш продумано розвивати потенціал, оцінювати ситуацію, розробляти концепції, і в центрі уваги знаходиться стратегія", - сказав Данфорд.

Девід Бреннан

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...